Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Trump: „Asad to zwierzę”. Asad odpowiada.
Kategoria: Informacje ze świata   Sobota, 12 maj 2018 08:10 Autor: Andreas

Trump: „Asad to zwierzę”. Asad odpowiada.

Trump: „Asad to zwierzę”. Asad odpowiada. Al Jazeera English/Flickr/CC BY-SA 2.0 (2)

Prezydent Syrii Baszar al-Asad ma wątpliwości, aby jego spotkanie z Donaldem Trumpem w najbliższej przyszłości było możliwe.

Jakiekolwiek spotkanie powinno przynieść rezultat, ale nie wiadomo, co można osiągnąć z takim niekonsekwentnym politykiem, jak Trump, dodał przywódca Syrii.

Innym powodem jest to, że Damaszek nie wierzy, że Trump kontroluje USA.

„Wierzymy, że prawdziwe państwo [Deep State - admin AJ] kontroluje każdego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Tak było zawsze w Stanach Zjednoczonych, przynajmniej przez ostatnie 40 lat — od czasów Nixona, być może i wcześniej, ale teraz coraz intensywniej, a najgłośniejszy jest przykład z Trumpem” — wyjaśnił al-Asad.

Odpowiadając amerykańskiemu prezydentowi, który nazwał go „zwierzęciem al-Asadem”, przywódca Republiki Arabskiej zapytał, czy ta retoryka jest zgodna z amerykańską kulturą. „Nie sądzę, aby istniało społeczeństwo na świecie, które używa tego rodzaju języka” — powiedział.

Al-Asad dodał, że odnosi się do takich wypowiedzi jak polityk — nie wpływają one na niego osobiście. „Ważne jest to, jak coś wpływa na mój kraj, wojnę, terrorystów i atmosferę, w której żyjemy” — podsumował.

W kwietniu Trump napisał na Twitterze, że „prezydent Putin, Rosja i Iran są odpowiedzialne za wspieranie zwierzęcia al-Asada”. Kreml takie oświadczenia pod adresem prawowitego prezydenta Syrii nazwał „obraźliwymi i niepoprawnymi”.

Źródło: Pl.sputniknews.com

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(6 głosów)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Sobota, 12 maj 2018 08:19
alexjones.pl Informacje ze świata Trump: „Asad to zwierzę”. Asad odpowiada.