Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata „To droga do katastrofy jądrowej"
Kategoria: Informacje ze świata   Czwartek, 24 maj 2018 08:45 Autor: Andreas

„To droga do katastrofy jądrowej"

„To droga do katastrofy jądrowej" Alex Antropov/Flickr/Public domain

USA będą kontynuować „powstrzymywanie jądrowe Rosji".

Izba Reprezentantów Kongresu USA odrzuciła propozycję ograniczenia finansowania projektu produkcji nowych głowic jądrowych — pisze Defence News. Zatwierdzenie poprawki do budżetu wojskowego kraju na 2019 rok, zgodnie z którą finansowanie głowic bojowych o małej mocy W76-2 ma zostać zmniejszone dwukrotnie, poparło jedynie 188 z 435 kongresmenów. 

Jak pisze portal, podczas dyskusji na temat poprawki przedstawiciele Partii Republikańskiej stwierdzili konieczność dorównania Rosji pod względem liczby pocisków jądrowych o małej mocy. Zdaniem republikanów takie środki powinny nie dopuścić do ich wykorzystywania przez stronę rosyjską. 

Kwestia została poddana pod głosowanie po tym, jak byli pracownicy organów bezpieczeństwa narodowego skierowali do Kongresu list z prośbą o odrzucenie wniosku rządu o sponsorowanie produkcji głowic jądrowych. W dokumencie czytamy, że „forsowanie tak zwanych taktycznych pocisków atomowych to droga do katastrofy jądrowej". 

W styczniu został opublikowany tekst „Przeglądu polityki jądrowej USA", definiującego rolę broni jądrowej w strategii bezpieczeństwa narodowego kraju. Zgodnie z nim głównymi zewnętrznymi zagrożeniami dla Waszyngtonu jest rosnąca potęga Rosji a także możliwości Chin, KRLD i Iranu. Przegląd między innymi proponuje do 2019 roku zakończyć program przedłużenia użytkowania termojądrowych głowic bojowych W76 przeznaczonych do rakiet balistycznych Trident II. 

Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(6 głosów)Ostatnio zmieniany Czwartek, 24 maj 2018 15:57
alexjones.pl Informacje ze świata „To droga do katastrofy jądrowej"