Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Amerykańskie dni szalonego psa
Kategoria: Informacje ze świata   Niedziela, 27 maj 2018 08:00 Autor: Andreas

Amerykańskie dni szalonego psa

Amerykańskie dni szalonego psa Steve Baker/Flickr/CC BY-ND 2.0

W mentalności Zachodu od wieków funkcjonowało principium, zgodnie z którym dotrzymywał on jedynie tych umów, które były dlań korzystne.

Nie minął miesiąc od kiedy to USA wycofały się paktu z Iranem[i], a Waszyngton odwołał planowany szczyt z przywódcą Korei Północnej[ii]. Smaczku temu ostatniemu wydarzeniu dodaje fakt, że decyzja ta została ogłoszona dzień po wysadzeniu w powietrze jedynego koreańskiego poligonu nuklearnego, zgodnie ze zobowiązaniem przyjętym na siebie przez Phenian.

Zerwanie paktu irańskiego odbyło się również jednostronnie, pomimo że agendy ONZ będące na garnuszki, a więc i na smyczy Waszyngtonu, nie znalazły żadnych jego naruszeń przez stronę Irańską, oraz wbrew woli amerykańskich sojuszniczych wasali z Unii Europejskiej.

W mentalności Zachodu od wieków funkcjonowało principium, zgodnie z którym dotrzymywał on jedynie tych umów, które były dlań korzystne. Najlepiej ilustruje to historia północnoamerykańskich Indian, z którymi zawiązywano szereg porozumień, łamiąc jej bezpardonowo i bezwzględnie kontynuując ich anihilacji, oraz wypierania w kierunku zachodnim kontynentu.

Licząc od czasu odkrycia Ameryki, proces całkowitego ich wyniszczenia trwał około dwustu lat. Mniej więcej tyleż czasu zajęło Zachodowi wyniszczanie „europejskich Irokezów”, jak nie bez kozery zwał Polaków „żelazny kanclerz” Bismarck[iii], choć już po pierwszym zaborze król pruski, tak pisał do swego przyjaciela papieża[iv]:

„Oto nadeszła chwila na którą czekałem całe życie – wreszcie wymażę z historii wszystkie porażki naszych przodków z Polakami; Polacy zapomną że są Lechitami, a lud pozbawiony pamięci łatwo ujarzmić. Nikt nigdy nie usłyszy już o Lechii. Zatem, mój drogi przyjacielu, tak oto wypełnia się przeznaczenie.”

Trzeba tu podkreślić, że w swej naiwności Polacy stanowią światowy fenomen. Pomimo upływu dwustu lat od napisania tego listu, rozbiorów, zbrodni ludobójstwa z II wojny światowej, dopiero w dobie „polskiego papieża”, oraz włączenia Rzeczpospolitej do IV Rzeszy (UE), udało się ich doprowadzić do stanu agonalnego.

Pomimo tego opóźnienia, godna podziwu jest konsekwencja Zachodu we wdrażaniu jego celów strategicznych. Swe działania maskował on zawsze wyższymi principiami; dawniej „chrześcijańskimi”, później „demokratyczno-wolnorynkowymi”. Biada tym, którzy nie byli w stanie przejrzeć przez tą swoistą zasłonę dymną. A wśród nich Polacy zajmują drugie po Indianach miejsce.

Cóż więc się zmieniło od wieków? Obecny cel, to swoista gra o wszystko, o całkowite panowanie nad światem w ramach Nowego Porządku Światowego (NWO). Również możliwości dokonania tego, włączając totalną anihilację życia na ziemi, są nie tylko realne, ale łatwe do osiągnięcia.

Natomiast obecne porzucenie „doktrynalnej zasłony dymnej” świadczy o tym, że żydo-angolscy władcy są zdesperowani i nie baczą nawet na pozory. Amerykański dziennikarz John Wight, tak pisze w swym najnowszym artykule[v]:

„Ostatnia wypowiedź Pompeo, już jako sekretarza stanu, stanowi ewidentny przykład pełnego odrzucenia międzynarodowego prawa oraz zawieranych w jego ramach układów. Resztki amerykańskiej wiarygodności zostały ostatecznie zniszczone w oczach zastraszonego świata zależnego od kaprysów administracji Trumpa, która bardziej przypomina nowojorską mafię, niż poważny i wiarygodny rząd…

Nigdy jeszcze niekontrolowana władza Waszyngtonu nie była tak ewidentna. Rozpaczliwe wysiłki imperium powstrzymania swego upadku przy pomocy wojny ilustrują jego wejście w ostatnią fazę ‘dni szalonego psa’. „

Jest rzeczą bezsporną, że izraelsko-amerykańskie wysiłki zmierzające do unicestwienia Iranu, są najprostszą drogą do dużego bliskowschodniego konfliktu zbrojnego, którego tragiczne konsekwencje dla całego świata są trudne do przecenienia.

[i]https://www.haaretz.com/us-news/trump-reportedly-to-reinstate-sanctions-on-iran-what-that-means-1.6016425
[ii] https://news.antiwar.com/2018/05/24/trump-cancels-north-korea-summit-brags-of-us-nukes/
[iii] https://www.naszahistoria.pl/polska/a/bismarck-powiedzial-czyli-najpierw-mysl-dopiero-potem-cytuj,12112012
[iv] https://bialczynski.pl/2017/09/27/krol-prus-o-wielkiej-lechii-po-i-rozbiorze-polski/
[v] https://www.sott.net/article/386245-Iran-in-The-Crosshairs-as-The-Empire-Enters-Its-Mad-Dog-Days

Ignacy Nowopolski
http://drnowopolskiblog.neon24.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(8 głosów)Ostatnio zmieniany Niedziela, 27 maj 2018 09:54
alexjones.pl Informacje ze świata Amerykańskie dni szalonego psa