Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata WP: Clinton chce być szefową Facebooka
Kategoria: Informacje ze świata   Poniedziałek, 28 maj 2018 08:05 Autor: Andreas

WP: Clinton chce być szefową Facebooka

WP: Clinton chce być szefową Facebooka Marc Nozell/Flickr/CC BY 2.0

Kiedy Hillary Clinton została pokonana w wyborach w 2016 roku, wiele osób zaczęło się zastanawiać, na co zdecyduje się była kandydatka na prezydenta, pisze „The Washington Post”.

Przemawiając na Uniwersytecie Harvarda, Hillary Clinton, w odpowiedzi na pytanie o to, w jakiej firmie chciałaby zajmować stanowisko dyrektora generalnego, odpowiedziała, że wybrałaby Facebook. 

Według Clinton, jej wybór jest związany z mocą, jaką ma sieć społeczna nad przepływem informacji na całym świecie.

„To największa platforma informacyjna na świecie. Możemy posłuchać genialnych, doświadczonych pisarzy, takich jak David Ignatius i starać się być na bieżąco z wiadomościami, ale większość ludzi w naszym kraju poznaje wiadomości, prawdziwe czy nie, z Facebooka” — powiedziała Clinton.

Gazeta przypomina, że Facebook, wraz z Google i Twitter, był w centrum skandalu związanego z rolą, jaką odgrywały platformy w szerzeniu „dezinformacji i rosyjskiej propagandy państwowej”.

Jednak w przeciwieństwie do dwóch pozostałych firm, Facebook stał się obiektem poważnej krytyki po tym, jak dowiedziano się o wycieku danych osobowych milionów użytkowników. Niedawno sieć społeczna ogłosiła zmiany w swojej polityce mające na celu wyeliminowanie dezinformacji, zapewniając większą przejrzystość i zaostrzenie polityki prywatności.

Jednocześnie Hillary Clinton nazwała te problemy „nieoczekiwanymi konsekwencjami tego modelu biznesowego”. „Osobiście mam nadzieję, że zrobią wszystko dobrze, ponieważ dla naszej demokracji bardzo ważne jest, aby ludzie otrzymywali dokładne informacje na potrzeby podejmowania decyzji” — cytuje Clinton „The Washington Post”.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 28 maj 2018 00:52
alexjones.pl Informacje ze świata WP: Clinton chce być szefową Facebooka