Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Holandia nie pociągnie Ukrainy do odpowiedzialności za katastrofę MH17
Kategoria: Informacje ze świata   Czwartek, 07 czerwiec 2018 08:10 Autor: Andreas

Holandia nie pociągnie Ukrainy do odpowiedzialności za katastrofę MH17

Holandia nie pociągnie Ukrainy do odpowiedzialności za katastrofę MH17 Aero Icarus/Flickr/CC BY-ND-SA 2.0

Holenderski parlament odrzucił propozycję pociągnięcia Kijowa do odpowiedzialności za związek z katastrofa malezyjskiego Boeinga 777 w 2014 roku - podaje ukraina.ru.

Holenderscy deputowani odrzucili inicjatywę lidera partii Forum Demokratyczne Thierry Bode, który wskazywał na to, że Ukraina musiała zamknąć przestrzeń powietrzną nad Donbasem podczas działań zbrojnych. 

Parlamentarzyści nie chcieli dokładnie zapoznać się z inicjatywą Bode. Poparli jednak decyzję rządów Australii i Holandii w sprawie pociągnięcia do odpowiedzialności Moskwy.

Politycy także odmówili rozpatrzenia prawdopodobnego związku z katastrofą Malezji jako akcjonariusza linii lotniczych Malaysia Airlines. Bode twierdził, że linie lotnicze wykazały się lekkomyślnością, wykorzystując przestrzeń powietrzną nad strefą konfliktu w Donbasie. 

Kwestia pociągnięcia Kijowa do odpowiedzialności za tragedię jest poruszana w Holandii nie po raz pierwszy. W ubiegłym tygodniu podczas debaty w parlamencie szef MSZ kraju Stef Blok nie wykluczył, że Ukraina ma związek z tragedią, ponieważ władze nie zamknęły przestrzeni powietrznej nad strefą konfliktu. Przy czym minister podkreślił, że wystarczających zgodnych z prawem zasad do pociągnięcia Kijowa do odpowiedzialności nie ma.

Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Ostatnio zmieniany Czwartek, 07 czerwiec 2018 09:29
alexjones.pl Informacje ze świata Holandia nie pociągnie Ukrainy do odpowiedzialności za katastrofę MH17