Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Brytyjczycy znów szukają dopingu. FIFA nie znajduje.
Kategoria: Informacje ze świata   Poniedziałek, 25 czerwiec 2018 09:02 Autor: Andreas

Brytyjczycy znów szukają dopingu. FIFA nie znajduje.

Brytyjczycy znów szukają dopingu. FIFA nie znajduje. wistechcolleges/Flickr/CC BY-ND 2.0

FIFA oficjalnie stwierdza, że w chwili obecnej nie ma dowodów potwierdzających naruszenie przepisów antydopingowych przez jakiegokolwiek piłkarza.

Brytyjska „Mail on Sunday” opublikowała materiał Nicka Harrisa, w którym argumentował, że FIFA rzekomo wiedziała o „naruszeniu zasad antydopingowych w Rosji”. W swoim artykule dziennikarz oparł się na opiniach byłego szefa WADA Richarda Pounda i szefa niezależnej komisji WADA Richarda McLarena.

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) skrytykowała Harrisa i zauważyła, że artykuł ten nie odzwierciedla stanowiska Federacji.

„Jak zwykle, dziennikarz Nick Harris przedstawia publiczności bardzo selektywny zbiór faktów. W swoim artykule oddaje głos ludziom, którzy nie są związani z dochodzeniem i bez wyrażenia kluczowego punktu: śledztwo FIFA przeprowadzone było we współpracy z WADA, a WADA zgodziła się z wnioskami wyciągniętymi przez FIFA. Wychodzi na to, że pan Harris uważa stanowisko WADA w tej sprawie za bez znaczenia. A ponieważ dziennikarz nie włączył do swojego materiału stanowiska FIFA, poniżej przedstawiamy tekst naszego oświadczenia wysłany do Harrisa przed publikacją jego materiału”, podała służba prasowa FIFA.

„Dochodzenia w sprawie rosyjskich piłkarzy umieszczonych na wstępnej liście do Mistrzostw Świata w 2018 roku zostały zakończone, a wszystkie sprawy zamknięte”, stwierdziła w oświadczeniu służba prasowa FIFA.

Organizacja również poinformowała, że podczas dochodzenia zbadano wszystkie możliwe dane.

„Rozmawialiśmy z panem McLarenem, a on nie wspomniał, żeby ktoś z graczy naruszył przepisy antydopingowe. Ponadto, postawiliśmy szereg pytań przed lekarzem Rodczenkowem, mamy sprawdzone wszystkie mogące wzbudzić podejrzenie próbki na obecność substancji zakazanych, testowaliśmy próbki na obecność zarysowań, oznakowania, wahania poziomu soli, przeanalizowaliśmy dane Moskiewskiego Laboratorium Antydopingowego i przeprowadziliśmy nowe badania niektórych rosyjskich piłkarzy. Badania te były prowadzone w ścisłej współpracy z WADA, WADA zgodziła się z wnioskami, do których doszła FIFA”, głosi oświadczenie.

„Fakty te zostały potwierdzone przez WADA, autorytatywny organ w tej sprawie. Pan Pound i pan McLaren, których opinie zacytowano w materiale Harrisa, w tym przypadku nie mają wystarczających informacji, jako że pierwszy nigdy nie był zaangażowany w dochodzenie, dotyczące ewentualnego naruszenia przepisów antydopingowych w rosyjskiej piłce nożnej, a drugi nie miał z nim do czynienia od lata 2017 roku.

Jeśli są wątpliwości co do poprawności wniosków FIFA, należy je skierować do WADA, ponieważ ona je zatwierdziła — głosi oświadczenie FIFA.

 

Źródło: Pl.sputniknews.com

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 25 czerwiec 2018 10:01
alexjones.pl Informacje ze świata Brytyjczycy znów szukają dopingu. FIFA nie znajduje.