Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Babczenko poskarżył się na życie po „śmierci”
Kategoria: Informacje ze świata   Wtorek, 26 czerwiec 2018 09:08 Autor: Andreas

Babczenko poskarżył się na życie po „śmierci”

kadr z filmu Star Trek kadr z filmu Star Trek mem internetowy

Rosyjski dziennikarz Arkadij Babczenko poskarżył się, że jego życie zmieniło się po inscenizacji przez ukraińskie służby specjalne jego zabójstwa. Babczenko, jak napisał na Facebooku, nie może swobodnie przemieszczać się, ani spotykać z ludźmi.

„Nie mogę teraz nic robić. Nie mogę wyjść na ulice, nie mogę spotykać się z kim chcę, nie mogę pojechać, gdzie chcę, nie mogę robić, co chcę. Nie tyle nie mogę pójść do kawiarni spotkać się z przyjaciółmi, ale nawet pójść do sklepu. Przywożą mi jedzenie. Każde wyjście do miasta jest operacją specjalną” – żali się Babczenko.

Jak dodał, jego rodzinę wywieziono z Rosji, teraz „siedzą w bunkrze i ukrywają się przed wynajętymi zabójcami”.

Nie mam zupełnie pojęcia, co robić. Gdzie będę dalej żyć, jak będę dalej żyć, jak będzie żyć moje dziecko, do jakiej szkoły będzie chodzić. (…). Nic się nie skończyło. Rozumiecie? Nic się jeszcze nie skończyło – napisał.

Pod koniec maja media i ukraińskie władze poinformowały, że Arkadij Babczenko został zastrzelony na klatce schodowej swojego domu. Premier Ukrainy Wołodymyr Hrojsman oskarżył o udział w jego „zabójstwie” Moskwę. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział, że Moskwa uważa te zarzuty za szczyt cynizmu i rusofobiczne trzęsienie powietrza.

Następnego dnia dziennikarz pojawił się na konferencji prasowej SBU. Szef resortu Wasyl Hrycak wyjaśnił, że „zabójstwo” Babczenki było częścią operacji specjalnej, aby zapobiec jego śmierci.

Inscenizację potępiły nie tylko rosyjskie władze, ale też Zachód. Głównie NATO oświadczyło, że takie operacje mogą nadszarpnąć zaufanie do mediów. Dyrektor generalny organizacji Reporterzy bez Granic Christophe Deloire wyraził swoje niezadowolenie z faktu, że ukraińskie służby specjalne inscenizowały zabójstwo dziennikarza w ramach prowadzenia wojny informacyjnej. Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Ostatnio zmieniany Wtorek, 26 czerwiec 2018 11:55
alexjones.pl Informacje ze świata Babczenko poskarżył się na życie po „śmierci”