Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Co skrywają tajne archiwa KGB
Kategoria: Informacje ze świata   Czwartek, 28 czerwiec 2018 07:06 Autor: Andreas

Co skrywają tajne archiwa KGB

Co skrywają tajne archiwa KGB Wikimedia Commons CC BY 2.0

Wszystko, co działo się w gabinetach Komitetu Bezpieczeństwa Państwowego ZSRR, zawsze było tajemnicą. Ale w ostatnich latach z wielu dokumentów zostały usunięte etykiety „Tajne”, zatem mamy teraz okazję poznać kilka sekretów KGB.

1. KGB bardzo interesowało się niezidentyfikowanymi obiektami latającymi. Specjalna teczka zawierała raporty naocznych świadków, którzy widzieli UFO. Istniał program, który zobowiązał żołnierzy do zgłaszania wszystkich przypadków obserwacji UFO.

2. Komitet szkolił zawodowych zabójców, którzy działali na terytorium Związku Radzieckiego i zagranicą. KGB posiadało cały departament, który organizował likwidację „zbędnych” ludzi oraz akcje zastraszania i zemsty. Szkolenie specjalistów trwało do trzech lat. Po ukończeniu szkolenia każdy specjalista musiał zdać swojego rodzaju egzamin, likwidując jakąś osobę. Ci, którzy nie mogli tego zrobić, przechodzili do innych działów.

3. Komitet Bezpieczeństwa Państwowego przeprowadził setki tajnych operacji na całym świecie. Na przykład w latach 1959-1977 KGB zbierało informacje o elektrowniach, tamach i gazociągach w Stanach Zjednoczonych, przygotowując operację, która mogłaby doprowadzić do awarii zasilania w Nowym Jorku. Jednak z wielu powodów ta operacja nie została przeprowadzona.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Ostatnio zmieniany Czwartek, 28 czerwiec 2018 02:00
alexjones.pl Informacje ze świata Co skrywają tajne archiwa KGB