Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Izraelczycy już z nas się śmieją. „Presja na Polskę była skuteczna”. Posłowie Knesetu mówią, że jeszcze im mało!
Kategoria: Informacje ze świata   Czwartek, 28 czerwiec 2018 15:15 Autor: Andreas

Izraelczycy już z nas się śmieją. „Presja na Polskę była skuteczna”. Posłowie Knesetu mówią, że jeszcze im mało!

Izraelczycy już z nas się śmieją. „Presja na Polskę była skuteczna”. Posłowie Knesetu mówią, że jeszcze im mało! Bratislavská župa/Flickr/CC BY 2.0

Izraelczycy już z nas się śmieją co więcej chcą jeszcze więcej! Izraelscy dziennikarze nie mają wątpliwości. Warszawa ugięła się pod presją i znowelizowała ustawę o IPN. „Polska ugięła się”.

Izraelskie media od rana donosiły o pracach nad nowelizacją ustawy o IPN. Przepisy uchwalonej przez Sejm w styczniu br. noweli ustawy o IPN, którą przygotowało Ministerstwo Sprawiedliwości w intencji walki ze sformułowaniami typu „polskie obozy śmierci”, wywołały krytykę m.in. ze strony Izraela i USA. Krytykę zbyt dużą dla polskiego rządu…

Oto jak tą decyzję komentują izraelskie media. „Polska ugięła się” – informuje swoich czytelników hebrajskojęzyczny dziennika „Maariv”.

Redakcja „Jediot Ahronot” podkreśla, że krytyka i presja wywierane na Polskę zadziałały. Podobnego zdania jest dziennikarz telewizyjny Barak Ravid, który informując na Twitterze o nowelizacji ustawy o IPN napisał, że Polska podjęła decyzję „pod presją Izraela i USA”.

„Pod presją Izraela i Stanów Zjednoczonych Polska zmienia kontrowersyjny projekt ustawy o Holokauście i anuluje klauzulę odpowiedzialności karnej”.

Co więcej izraelskim politykom to nadal mało.

„To niewątpliwie dobra zmiana, ale niewystarczająca” – powiedział członek Knesetu Itzik Shmuli w wywiadzie dla „Maariv”. „Zgodnie z ustawa nadal nie wolno wspominać o udziale niektórych Polaków w zbrodniach na Żydach.”

„Jedyna różnica polega na tym, że zamiast odpowiedzialności karnej jest odpowiedzialność cywilna. Nawet w obecnej formie rzuca głęboki cień na współczesną Polską, która zamiast wyciągać wnioski z historii woli jej zaprzeczać i rozmydlać. Zapewniamy ludzi ocalonych z Holokaustu, że te próby się nie powiodą” – uważa opozycyjny polityk.

Przypomnijmy, że Izraelski dziennik „Haarec” poinformował niedawno, że Międzynarodowe Stowarzyszenie Adwokatów i Prawników Żydowskich wezwało we wtorek polski Trybunał Konstytucyjny do odrzucenia ustawy o IPN. W opinii Stowarzyszenia ustawa „poważnie i nieproporcjonalnie” ogranicza wolność wypowiedzi, chronioną przez konwencje międzynarodowe, których Polska jest sygnatariuszem, a także przez konstytucję RP.

Stowarzyszenie podkreśla, że uznaje, iż Polacy byli ofiarami nazistowskiego reżimu i wyraża wdzięczność Polakom, którzy ryzykowali życiem, by ratować Żydów z Holokaustu. Jednocześnie stwierdza, że „nie można ignorować faktu, iż niektórzy Polacy pomagali nazistom w ich akcjach mających na celu eksterminację narodu żydowskiego”.

Polski rząd po raz kolejny ugiął się przed krytyką i znowu zmienia treść ustawy bo tak chce rząd obcego państwa! Dziękujemy, że pokazujecie kto w roku 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę rządzi w naszym kraju…

________________

Źródło: wp.pl/ Twitter

Data publikacji: 27.06.2018Źródło: Wolna Polska – Wiadomości


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(9 głosów)Ostatnio zmieniany Czwartek, 28 czerwiec 2018 16:46
alexjones.pl Informacje ze świata Izraelczycy już z nas się śmieją. „Presja na Polskę była skuteczna”. Posłowie Knesetu mówią, że jeszcze im mało!