Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Trump: "Unia Europejska jest tak samo niedobra, jak Chiny..."
Kategoria: Informacje ze świata   Poniedziałek, 02 lipiec 2018 12:35 Napisał

Trump: "Unia Europejska jest tak samo niedobra, jak Chiny..."

Trump: "Unia Europejska jest tak samo niedobra, jak Chiny..." Gage Skidmore/Flickr/CC BY-SA 2.0

"Unia Europejska jest tak samo niedobra, jak Chiny, tylko trochę mniejsza" - powiedział Donald Trump podczas wywiadu dla Fox News. Trump jest poruszony tym, że UE próbuje się bronić przed jego protekcjonistyczną polityką.

Ameryka nałożyła cła na import stali (25%) i aluminium (10%), co uderzyło zarówno w firmy europejskie, jak i w Chiny. Fakt "rewanżu" Europy w postaci ceł na alkohol, sok pomarańczowy czy motocykle Harley-Davidson wzburzył prezydenta Trumpa.

"UE ma nadwyżkę 151 mld USD w handlu z USA. A my jeszcze wydajemy fortunę na NATO, żeby ich bronić!" - wygłosił Donald Trump w telewizyjnym show.

Deficyt handlowy USA z UE wyniósł w 2017 roku 101 mld USD. Deficyt handlowy z Chinami w tym samym czasie osiągnął kwotę 336 mld USD. Źle się dzieje w państwie Trumpa...

Rodzice Donalda Trumpa pochodzili ze Szkocji więc by podkreślić swoje europejskie korzenie a zarazem zdystansować się od "nieuczciwej i niesprawiedliwej" polityki UE wobec USA prezydent zaznaczył, że Szkocja w zasadzie z Unią Europejską ma niewiele wspólnego, z Wielką Brytanią także, no bo zawsze dążyła do niepodległości od korony, a teraz jeszcze Brexit przypieczętuje jej odrębność.

Andreas


Źródło: AlexJones.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(7 głosów)alexjones.pl Informacje ze świata Trump: "Unia Europejska jest tak samo niedobra, jak Chiny..."