Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Kolejne Spotkanie Netanyahu z Putinem w Moskwie
Kategoria: Informacje ze świata   Piątek, 06 lipiec 2018 08:03 Autor: Andreas

Kolejne Spotkanie Netanyahu z Putinem w Moskwie

Kolejne Spotkanie Netanyahu z Putinem w Moskwie Bundesministerium für Europa, Integration und Äußeres/Flickr/CC BY 2.0

Zaczyna się gotować w dyplomatycznym świecie, w oczekiwaniu na spotkanie Trumpa z Putinem. Tymczasem, jeszcze jedna ekstra wizyta premiera Netanyahu na Kremlu…

Kolejne Spotkanie Netanyahu z Putinem w Moskwie

Premier Izraela Benjamin Netanjahu, spotka się w Moskwie 11 lipca z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Informuje  gazeta „Kommiersant”, powołując się na oświadczenie ambasady Izraela.

Według gazety, głównym tematem rozmów będzie sytuacja na południu Syrii, gdzie  siły prorządowe rozpoczęły operację militarną, wywołując falę uchodźców. Jak powiedział w miniony weekend premier Izraela, utrzymuje  on stały kontakt w sprawie sytuacji w Syrii, z Moskwą i Waszyngtonem. „Pracujemy nad tym, aby siły Iranu i jego satelitów, nie umocniły się w żadnej części Syrii. I tak będziemy dalej działać. W odniesieniu do południa Syrii,  to nadal będziemy chronić nasze granice, udzielimy pomocy humanitarnej w maksymalnym zakresie, nie dopuścimy do penetracji na nasze terytorium i będziemy wymagać od syryjskiej armii ścisłego przestrzegania umowy o demarkacji  z 1974 roku”— oświadczył Netanyahu na posiedzeniu rządu.

W Moskwie zostanie także omówiona kwestia regulacji palestyńsko-izraelskiej. Wcześniej Władimir Putin zaprosił pana Netanjahu, a także prezydenta Palestyny Mahmuda Abbasa do odwiedzin na finał mistrzostw świata w piłce nożnej. Strona Palestyńska natychmiast przyjęła zaproszenie, izraelska wzięła pauzę. Moskwa planuje spotkanie liderów palestyńskich i izraelskich  już od dwóch lat, ale ze względu na pozycję Izraela, dotychczas nie odbyło się ono. Tym razem Mahmud Abbas ,przyjedzie do Moskwy, natychmiast po wizycie izraelskiego premiera. Spotka się z prezydentem Rosji i odwiedzi finał mistrzostw świata.

 

źródło:

http://jewish.ru/ru/news/articles/186601/

Wybór, tłumaczenie i opracowanie: bezmetki
  Źródło: Wolna Polska – Wiadomości


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Ostatnio zmieniany Piątek, 06 lipiec 2018 10:59
alexjones.pl Informacje ze świata Kolejne Spotkanie Netanyahu z Putinem w Moskwie