Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Flagi kampanii prezydenckiej Trumpa będą "made in China"
Kategoria: Informacje ze świata   Sobota, 07 lipiec 2018 07:00 Napisał

Flagi kampanii prezydenckiej Trumpa będą "made in China"

Made in China Made in China Michael Mandiberg/Flickr/CC BY-SA 2.0

Nie wiadomo czy śmiać się z hipokryzji czy płakać z głupoty? A może po prostu zacząć rozumieć, że w powiedzeniu "światem rządzi pieniądz" jest o wiele więcej dosłowności, niż niektórym mogłoby się wydawać?

Jak podaje ZeroHedge znaczący chiński producent flag Li Jiang przyznał w wywiadzie dla The Hill, że został zatrudniony do wyprodukowania flag reklamowych dla kampanii prezydenckiej Donalda Trumpa w roku 2020. Pracował także na rzecz kampanii prezydenckiej w roku 2016 i - jak twierdzi - wiedział z wyprzedzeniem, że zwycięży Trump, albowiem otrzymał zawczasu zmianę zamówienia - zamiast uprzednio zamówionych flag dla Hilary Clinton otrzymał nowe zamówienie z flagami dla Donalda Trumpa.

Informacja ta brzmi kuriozalnie w dniu rozpoczęcia wojny handlowej między Chinami i USA. Wszelako Li Jiang nie wydaje się być tą sytuacją zaniepokojony. Zwraca uwagę na fakt, że produkuje flagi dla wielu innych krajów (w tym dla Izraela, Pakistanu i Arabii Saudyjskiej). Ponadto przewaga cenowa nad innymi producentami na świecie w jego przypadku jest tak duża, że nawet ewentualne cło nie powinno wyeliminować go z rynku amerykańskiego.

Li Jiang nie widzi też niczego dziwnego w zamówieniu, które ma nadzieje realizować w roku 2020. "Na tym polega handel"- przyznaje z uśmiechem. "Kto tańszy ten lepszy". A politycy? To inna kwestia. Ciekawe czy amerykańscy przedsiębiorcy w imieniu i interesie których Donald Trump realizuje swoją protekcjonistyczną politykę zapytają go, dlaczego flagi jego kampanii reklamowej nie są produkowane w USA. Pewnie za drogie?

Andreas

Źródło: AlexJones.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Sobota, 07 lipiec 2018 08:30
alexjones.pl Informacje ze świata Flagi kampanii prezydenckiej Trumpa będą "made in China"