Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Amesbury: „Trudno jest się pozbyć wrażenia, że wszystko zostało zaplanowane
Kategoria: Informacje ze świata   Poniedziałek, 09 lipiec 2018 09:05 Autor: Andreas

Amesbury: „Trudno jest się pozbyć wrażenia, że wszystko zostało zaplanowane

Amesbury: „Trudno jest się pozbyć wrażenia, że wszystko zostało zaplanowane Radek Lát/Flickr/CC BY 2.0

Moskwa zażąda od Londynu dowodów na udział w otruciu dwóch osób środkiem paraliżująco-drgawkowym w brytyjskim Amesbury, powiedział Sputnikowi stały przedstawiciel Rosji przy OPCW Aleksander Szulgin.

Dyplomata zaprzeczył, że Wielka Brytania powiadomiła OPCW o tym incydencie. Jednocześnie zaznaczył, że Rosja zaoferowała pomoc w śledztwie, ale brytyjska strona „arogancko” odrzuciła wszystkie propozycje.

Szulgin nie wykluczył również, że ten incydent jest związany z Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej 2018 i przypomniał o szczycie prezydentów Rosji i Stanów Zjednoczonych Władimira Putina i Donalda Trumpa w Helsinkach.

Trudno jest się pozbyć wrażenia, że wszystko to zostało zaplanowane i celowo podane do wiadomości w celu zwiększenia napięć w sytuacji międzynarodowej i zniszczenia wiarygodności Rosji i jej stosunków z innymi krajami — podsumował stały przedstawiciel.

Incydent w Amesbury

W niedzielę wieczorem Scotland Yard poinformował, że ofiara zatrucia Dona Sturgesa zmarła w szpitalu rejonowym w Salisbury. Mężczyzna pozostaje w stanie krytycznym.

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May złożyła kondolencje w związku ze śmiercią kobiety.

Scotland Yard poinformował, że ofiary zostały otrute tą samą substancją co były pułkownik GRU Siergiej Skripal i jego córka Julia. Londyn oskarża Rosję o otrucie Skripalów, czemu Moskwa kategorycznie zaprzecza.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(7 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 09 lipiec 2018 10:53
alexjones.pl Informacje ze świata Amesbury: „Trudno jest się pozbyć wrażenia, że wszystko zostało zaplanowane