Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Junckera dopadła „choroba filipińska”?
Kategoria: Informacje ze świata   Wtorek, 17 lipiec 2018 09:07 Autor: Andreas

Junckera dopadła „choroba filipińska”?

Jean-Claude Juncker Jean-Claude Juncker European People's Party/Flickr/CC BY 2.0

W Internecie pojawiło się nagranie, na którym szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker prawie upadł na prezydenta Ukrainy Petro Poroszenko podczas szczytu NATO w Brukseli.

Według brytyjskich mediów, urzędnik najprawdopodobniej był pod wpływem alkoholu, ponieważ niepewnie trzymał się na nogach i zataczał się przez cały czas.

Pod koniec nagrania widać, że Juncker nie mógł utrzymać równowagi i prawie upadł na idącego za nim Poroszenko. Szef Komisji Europejskiej musiał również być podtrzymywany pod rękę, kiedy schodził po schodach.

Później, oficjalny przedstawiciel Komisji Europejskiej Margaritis Shinas wyjaśnił, że szef resortu miał atak rwy kulszowej, ale teraz czuje się lepiej. Nazwał także publikacje mediów na temat incydentu na szczycie „w złym guście”.

„Pragnę poinformować, że w środę wieczorem szef Komisji Europejskiej miał bolesny atak rwy kulszowej, sam Juncker wcześniej publicznie wyjaśnił, że to wpływa na jego zdolność chodzenia, co się właśnie stało. Bierze leki i czuje się lepiej. Już wczoraj miał zapełniony grafik w związku ze szczytem NATO i innymi wydarzeniami, i w następnym tygodniu również będzie miał pełen grafik i będzie nadal ciężko pracować, jak zawsze” — powiedział Shinas.

Odpowiedział twierdząco na pytanie dziennikarzy, czy Juncker będzie pracować do końca swojej kadencji w 2019 roku.

Junckera nie po raz pierwszy podejrzewa się o nadużywanie alkoholu. W przeszłości dziennikarze zauważyli jego dziwne zachowanie na szczycie w Genewie, gdzie wciąż wpadał na ludzi i meble.

Źródło: Pl.sputniknews.com/

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Ostatnio zmieniany Wtorek, 17 lipiec 2018 11:29
alexjones.pl Informacje ze świata Junckera dopadła „choroba filipińska”?