Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Trump nazwał obłudnymi media, które krytykowały go za bycie miękkim wobec Putina
Kategoria: Informacje ze świata   Sobota, 21 lipiec 2018 10:04 Autor: Andreas

Trump nazwał obłudnymi media, które krytykowały go za bycie miękkim wobec Putina

Trump nazwał obłudnymi media, które krytykowały go za bycie miękkim wobec Putina Gage Skidmore/Flickr/CC BY-SA 2.0

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump w odpowiedzi na krytykę w amerykańskich mediach za zbyt miękkie podejście wobec prezydenta Rosji Władimira Putina powiedział, że media są na niego zawzięte, ponieważ wcześniej to podejście zostałoby uznane za przejaw dyplomacji.

„Spotkałem się z ostrą krytyką fejkowych mediów za to, że byłem zbyt miły dla prezydenta Putina. Wcześniej nazywali to dyplomacją. Gdybym krzyczał i straszył, byłbym zbyt okrutny. Pamiętam, jak mówili, że jestem okrutny z liderem (KRLD) Kimem (Dzong Unem). Obłudnicy!” — oburzył się Trump na Twitterze.

Pierwsze pełnoformatowe spotkanie prezydentów Federacji Rosyjskiej i Stanów Zjednoczonych odbyło się 16 lipca w Helsinkach. Prezydenci najpierw rozmawiali tete-a-tete przez ponad dwie godziny, po czym delegacje spożyły lunch w rozszerzonym formacie, a następnie odpowiadały na pytania dziennikarzy. Po spotkaniu przywódcy wyrazili zainteresowanie poprawą stosunków między oboma krajami. Trump został później mocno skrytykowany przez liberalne amerykańskie media i polityków.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Ostatnio zmieniany Sobota, 21 lipiec 2018 12:09
alexjones.pl Informacje ze świata Trump nazwał obłudnymi media, które krytykowały go za bycie miękkim wobec Putina