Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Trump zagroził wstrzymaniem prac amerykańskiego rządu
Kategoria: Informacje ze świata   Poniedziałek, 30 lipiec 2018 02:01 Autor: Andreas

Trump zagroził wstrzymaniem prac amerykańskiego rządu

Trump zagroził wstrzymaniem prac amerykańskiego rządu Gage Skidmore/Flickr/CC BY-SA 2.0

Amerykański prezydent Donald Trump grozi zawieszeniem działalności rządu federalnego w przypadku, jeśli Demokraci nie poprą „bezpieczeństwa granicy" - reformy prawa imigracyjnego, która obejmują budowę muru na granicy z Meksykiem.

„Będę zmuszony wstrzymać prace rządu, jeśli Demokraci nie poprą bezpieczeństwa granicy, które obejmuje budowę muru! Musimy uwolnić się od loterii, aresztowań, zwolnień i tym podobnych rzeczy, i przejść w końcu do systemu imigracji opartego na zasługach! Potrzebujemy, aby przyjeżdżali do nas do kraju wybitni ludzie" — napisał Trump na swoim Twitterze.

Wcześniej Trump podpisał dekret, którym nakazał nie rozdzielać w miarę możliwości dzieci i rodziców w czasie czynności zatrzymania nielegalnych imigrantów na granicy USA. Prezydent poszedł na ustępstwa pod presją opozycji, części Republikanów i opinii społecznej. Kwestia rozdzielania rodzin wywołała coś w rodzaju kryzysu politycznego w kraju na krótko przed częściowymi wyborami zaplanowanymi na listopad. Tymczasem Republikanie w Izbie Reprezentantów zamierzają zagłosować w sprawie projektu ustawy, mającego na celu rozwiązanie problemu w długoterminowej perspektywie.

Kryzys na granicy wywołany nową polityką „zerowej tolerancji" postawił przed administracją Trumpa nader nieprzyjemny dylemat. Wypełnienie obietnic przedwyborczych wymaga od prezydenta realizacji ustaw o granicy, a te nakazują aresztowanie dorosłych nielegalnych migrantów. Nie wiadomo natomiast, co robić z dziećmi. Sam fakt przetrzymywania dzieci w ośrodkach tymczasowych jest przez wielu odbierany jako przykład okrutnego traktowania, wypuszczenie ich byłoby rzeczą nielegalną, nie ma zresztą, komu ich oddać.

Budowa muru na granicy z Meksykiem w celu udaremnienia nielegalnej imigracji była jedną z flagowych obietnic wyborczych Trumpa.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 30 lipiec 2018 02:01
alexjones.pl Informacje ze świata Trump zagroził wstrzymaniem prac amerykańskiego rządu