Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Izraelscy wojskowi przechwycili okręt „Flotylli Wolności"
Kategoria: Informacje ze świata   Poniedziałek, 30 lipiec 2018 07:08 Autor: Andreas

Izraelscy wojskowi przechwycili okręt „Flotylli Wolności"

Izraelscy wojskowi przechwycili okręt „Flotylli Wolności" www.palinfo.com

Izraelska armia potwierdziła, że przechwyciła okręt mający na celu przerwanie blokady Strefy Gazy.

Armia Obrony Izraela potwierdziła w niedzielę informację dotyczącą zatrzymania statku cywilnego z propalestyńskimi działaczami, które usiłowało przerwać blokadę morską Strefy Gazy. Odnośne oświadczenie opublikowała w niedzielę służba prasowa armii.

„Kilka minut temu zakończyła się operacja sił marynarki wojennej Izraela, w czasie której przechwycono europejski statek usiłujący przełamać legalną blokadę morską Strefy Gazy" — czytamy w dokumencie. „Siły marynarki wojennej wyjaśniły załodze, że statek narusza blokadę Gazy, i że wszystkie dostawy z pomocą humanitarną mogą być wysłane do strefy przez (izraelski port) Aszdod".

Jak poinformowała gazeta Al-Ahram, izraelski kuter wojskowy zatrzymał w niedzielę statek cywilny kierujący się w stronę Strefy Gazy i odprowadził go do portu. Na pokładzie aresztowanego statku znajdowało się 36 działaczy ruchu dążącego do zniesienia blokady nałożonej na palestyńską enklawę.

Izrael prowadzi blokadę morską Strefy Gazy od września 2007 roku. Władze państwa izraelskiego uważają ten krok za w pełni legalny i uzasadniony koniecznością zapobiegania przemytowi broni przez radykałów działających w palestyńskiej enklawie. Władzę w Strefie Gazy sprawuje HAMAS, uważany przez Izrael za ruch terrorystyczny.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 30 lipiec 2018 07:56
alexjones.pl Informacje ze świata Izraelscy wojskowi przechwycili okręt „Flotylli Wolności"