Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Stary lis Kissinger o AI, Trampie, NATO, USA i Chinach
Kategoria: Informacje ze świata   Piątek, 03 sierpień 2018 07:01 Autor: Andreas

Stary lis Kissinger o AI, Trampie, NATO, USA i Chinach

Stary lis Kissinger o AI, Trampie, NATO, USA i Chinach treborok.files.wordpress.com

Następnego dnia po spotkaniu amerykańskich i rosyjskich prezydentów w Helsinkach, Edward Luce, redaktor naczelny amerykańskiej gazety „Financial Times”, przeprowadził ekskluzywny wywiad z Henry’m Kissingerem, którego czytelnikom nie trzeba przedstawiać i tłumaczyć jak ogromny wpływ wywiera na światową politykę.

Takie ważne globalne figury wypowiadają się nie co dzień a nawet nie co rok, a kiedy już coś powiedzą to mówią zgodnie z zasadą: powiemy prawdę, tylko prawdę i jedną prawdę ale — nie całą prawdę. Tym nie mniej najważniejsze informacje, o których nikt nigdy nie opowie w takich wywiadach zawsze można wyczytać między wierszami.

Ze względu na wielką polityczną wagę swego rozmówcy, Pan Edward Luce wydał bardzo długi artykuł, choć z oczywistych względów, pan Kissinger powiedział mu o przyszłości mało, tak więc nie było sensu tłumaczenia całego tekstu: 3/4 poświęcona jest zorganizowaniu spotkania Luce i Kissingera, szczegóły spotkania jak „co jedliśmy podczas lunchu” i artystyczny opis widoków z okna przytulnej francuskiej restauracji, w której przeprowadzono wywiad.

Wystarczy, że Kissinger wyraził ocenę niektórych europejskich polityków, którzy wydają się mieć niewielkie zainteresowanie nie tylko u naszych czytelników, ale również u Kissingera. Dlatego prezentujemy tylko jego cytaty, w których Kissinger mówi o przyszłości USA, Rosji i Chin, o Trampie i Putinie, o sztucznej inteligencji (AI) i erze Nowego Porządku Świata. Tak więc.

…. To spotkanie (spotkanie prezydentów USA i Rosji) powinno było dojść do skutku, jak sugerowałem, kilka lat temu. Jednak, niestety, idea ta była od dawna pogrzebana pod ciężarem amerykańskich wewnętrznych problemów politycznych. To zdecydowanie stracona szansa. Tym nie mniej sądzę, że trzeba od czegoś zacząć, a żeby od czegoś zacząć trzeba do tego czegoś wrócić, potrzebny jest punkt odniesienia.

…. Spójrzmy na Syrię i na Ukrainę. One namacalnie pokazują unikalną cechę Rosji, w której wszelkie radykalne wydarzenia rezonują niemal w każdym miejscu na świecie. Niemal zawsze są postrzegane przez Moskwę jako zagrożenie, ale jednocześnie dają jej geopolityczną szansę. Niemniej jednak silne wstrząsy na świecie będą kontynuowane i obawiam się, że znacznie przyspieszą.

… Błędem popełnionym przez NATO jest to, że wyobrażają tam sobie rodzaj ewolucji historycznej, która przejdzie przez Eurazję. Jednak NATO nie rozumie, że gdzieś w tym zwycięskim marszu spotkają coś zupełnie innego niż zachodnią ideę państwa. Dla Rosji jest to wyzwanie jej tożsamości.

… .Nie chcę teraz mówić zbyt wiele o Trampie, zrobię to później w nieco inny sposób. Niemniej jednak myślę, że Donald Trump może być jedną z tych postaci historycznych, które pojawiają się od czasu do czasu, wyznaczając koniec epoki i wyrzucając przestarzałe maski z polityki światowej, to znaczy zmuszając wszystkich do zaprzestania udawania. I ten fakt nie musi oznaczać, że Donald Tramp wie o swojej misji lub obmyśla jakąś wspaniałą alternatywę dla wszystkiego. Być może, będzie to po prostu przypadkowy rozwój wydarzeń.

Edward Luce: Co stanie się z Niemcami, jeśli Trump wyciągnie Amerykę z NATO?

….. W latach 1940 europejscy politycy dobrze rozumieli kierunek, ale teraz nie mają pojęcia dokąd zmierzają. Teraz po prostu chcą uniknąć kłopotów, chociaż nie jest to dla nich dobre. Jeden ze znaczących niemieckich mężów stanu powiedział mi niedawno, że zawsze przyjmował tarcia z Ameryką jako sposób dystansowania się od USA. A, kiedy teraz taka perspektywa rzeczywiście powstała myśl o świecie, w którym nie ma już Ameryki przeraża niemieckich polityków. Tak więc będzie to bardzo ironiczne, jeśli wycofanie się USA z NATO stanie się jednym z rezultatów ery Trumpa. I nie mogę powiedzieć, że jest to zasadniczo niemożliwe.

…. Alternatywa Ameryki dla Europejczyków jest bardzo nieatrakcyjna. Oddzielona od USA przez Atlantyk Europa przeobrazi się w „przystawkę Eurazji”, w której wszystko będzie rządzone z Królestwa Chin, które przyjmą rolę „głównego doradcy całej ludzkości”. Tymczasem Ameryka stanie się geopolityczną wyspą otoczoną przez dwa gigantyczne oceany i posiadającą własne zasady. Jej polityka będzie podobna do wiktoriańskiej w Wielkiej Brytanii, która nie uważała się za część kontynentu europejskiego.

Edward Luce: Martwi się pan o przyszłość, ale czy nie sądzi, że istnieje możliwość, że Donald Trump wystraszy świat tak, że będziemy musieli wymyślić nowy porządek świata w oparciu o nowe zasady?

Myślę, że obecnie doświadczamy bardzo, bardzo mrocznego okresu dla całego świata. Odbyłem niezliczone spotkania na szczycie, ale … Nie mogę powiedzieć wprost o wszystkim.

Na zakończenie artykułu Edward Luce pisze, że Henry Kissinger jest bardzo zaniepokojony sztuczną inteligencją, której opinii nie szukają politycy, ale na której wszystko obecnie na tym świecie się opiera, a w razie początku globalnych działań wojennych, szybko wszystkie maszyny podejmą taką lub inną decyzję:

„Wszystko, co mogę zrobić w ciągu lat, które mi pozostały, to podjęcie tej kwestii” – mówi Kissinger. „I wcale nie jestem pewien, czy mam odpowiedzi na te pytania.”

Komentarz redakcji The Big The One: Wywiad Henry’ego Kissingera w Financial Times został wydrukowany 20 lipca, jednak z niezrozumiałych względów dopiero dzisiaj zaczęto go szerzej omawiać w amerykańskich kręgach konspirologicznych.

Na pierwszy rzut oka Kissinger nie mówi nic nowego, ponieważ zarówno o możliwym rozpadzie NATO, o sztucznej inteligencji, jak i o wszystkim innym, każdy wie. Jednak zasadnicza różnica między wywiadem a tym rodzajem wiedzy jest taka, że kiedy Donald Trump mówi coś o wycofaniu się USA z NATO, to zupełnie co innego, gdy mówi to pan Kissinger, który 17 razy spotykał się z Putinem, mówiąc o wyjściu USA z paktu ze słowami „it is not impossible”, oznacza, że to „nie jest niemożliwe”. W języku dyplomacji oznacza to, że „USA wycofa się z sojuszu”. Konsekwencje tego Kissinger opisuje w szczegółach.

To samo o „bardzo ciemny okres dla całego świata” oraz o „nadal silne wstrząsy na świecie, a ja boję się one znacznie przyspieszą.” Dokładnie tak samo przedstawia się sprawa „bardzo ciemny okres dla całego świata” i dla „silne wstrząsy na świecie jeszcze potrwają, i boję się, że one przyśpieszą”. Jedną rzeczą jest kiedy o tych wstrząsach i ciemnym okresie opowiada jakiś tam pastor-konspirolog, który coś tam usłyszał, inną kiedy to mówi Kissinger.

Poprzedniego dnia ostatniego uderzenia USA na Syrię, na który nalegał Donald Tramp, minister obrony USA James Mattis był przerażony ideą upierając się, że reakcja Moskwy może być nieprzewidywalna i wszystko może przeistoczyć się w 3 wojnę światową. Następnie o trzeciej nad ranem pan Kissinger przybył do Białego Domu, porozmawiał z Mattisem po czym ten natychmiast wydał polecenie, aby zaniechać naciśnięcia czerwonego guzika. Dlatego, jeśli Kissinger powiedział, że „silne wstrząsy na świecie będą kontynuowane i będą znacznie przyspieszone” – oznacza to, że tak właśnie będzie.

Mówi też bardzo interesująco o „historycznej misji Trumpa”, która wyznacza koniec epoki. Możliwe, że Kissinger powiedział o Trumpie coś jeszcze, jak pisze Edward Luce „istnieje możliwość, że Donald Trump przypadkowo nas przerazi.” Kissinger nigdzie w tekście nie mówi, że Tramp kogoś przypadkowo przerazi, ale Edward Luce zadaje to pytanie w ten sposób. Tak więc Kissinger gdzieś mu powiedział, że Tramp wszystkich nastraszy. Stąd pojawia się pytanie: jak Tramp nas wszystkich będzie straszyć? Dokona uderzenia nuklearnego na Teheran?

Wreszcie bardzo ciekawy moment na temat Sztucznej Inteligencji, którą eksperci od spisków tradycyjnie uważają za wynalazek Nowego Porządku Świata. Jednak, jak wynika z wywiadu, nie ma zgody między Nowym Porządkiem Świata i sztuczną inteligencją, a nawet architekci NPŚ boją się sztucznej inteligencji. Czy pan Kissinger daje nam do zrozumienia, że Sztuczna Inteligencja może wymknąć się spod kontroli i przerazić świat nawet bardziej niż Donald Trump?

Ogólnie rzecz biorąc, po przeczytaniu tego wywiadu wielu może mieć poczucie, że świat wkroczył w bardzo mroczną i trudną erę, w której wszyscy czekają na wiele niewiarygodnych rzeczy. Tak więc śledzimy rozwój wydarzeń.Źródło: treborok


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(6 głosów)Ostatnio zmieniany Czwartek, 02 sierpień 2018 23:03
alexjones.pl Informacje ze świata Stary lis Kissinger o AI, Trampie, NATO, USA i Chinach