Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Netflix nie pokaże filmu o islamskim rasiście
Kategoria: Informacje ze świata   Wtorek, 07 sierpień 2018 08:05 Autor: Andreas

Netflix nie pokaże filmu o islamskim rasiście

Louis Farrakhan Louis Farrakhan Wikimedia Commons CC BY-SA 4.0

Medialny gigant Netflix wycofał się z pomysłu pokazania filmu o przywódcy separatystycznej organizacji czarnych muzułmanów Nation of Islam, Louisie Farrakhanie. Liczne grupy protestowały przeciwko emisji programu.

Farrakhan jest skrajnym antysemitą, znanym z licznych i głośnych przejawów bigoterii [kontrowersyjne podsumowanie działalności Farrakhana - admin AJ] . Na swoim kanale na Twitterze ogłosił: „1 sierpnia obejrzę premierę mojego muzycznego dokumentu” My Life’s Journey Through Music”.

Po otrzymaniu wielu protestów na temat serialu rzecznik prasowy Netflixa powiedział Fox News: „Ten film nie zostanie pokazany na Netflixie. Z powodu wewnętrznego nieporozumienia wyglądało na to, że jego projekcja jest zaplanowano, ale tak nie jest. Przepraszamy za wszelkie zamieszanie”.

27 maja Farrakhan odniósł się do „satanistycznego Żyda i Synagogi Szatana”. Powiedział także: „Kiedy czytasz, że Bóg powiedział Żydom, aby słuchali i byli posłuszni, i mówią: ‚Ja słucham, a jestem nieposłuszny’ – to jest Szatan. [Żydzi] otwarcie sprzeciwiają się Bogu. Taki Żyd pogrąży wraz z sobą cały świat. (…) Czy wiecie, że wielu z nas, którzy udają się do Hollywood szukając szansy, musi poddać się seksowi analnemu i wszelkiego rodzaju rozpuście, a oni dają ci za to maleńką rolę? Nazywa się to kanapą do castingu. Rozumiecie, to jest żydowska władza”.

Fanami Farrakhana są organizatorka Marszu Kobiet i islamistka Linda Sarsour oraz jej zastępczyni Tamika Mallory. Wielu polityków z Partii Demokratycznej również jest związanych z Farrakhanem, w tym wiceprzewodniczący Partii Demokratycznej, Keith Ellison z Minnesoty. Nawet były prezydent Barack Obama został sfotografowany z Farrakhanem.

Dwaj protestujący przeciwko emisji dokumentu, prezes organizacji B’nai Brith International Gary P. Saltzman i CEO Daniel S. Mariaschin, napisali: „Potępiamy decyzję Netfliax o projekcji tego filmu. Choć Netflix nazywa go dokumentalnym, to nic innego, jak film promocyjny. Jak Netflix może to pokazać, wiedząc o długiej historii antysemityzmu Farrakhana, o jego  mizogynii i rasizmie, o jego długiej i nieprzerwanej historii bigoterii i nietolerancji? Ten wybór rodzi poważne pytania dotyczące należytej staranności i osądu Netflixa”.

JP, na podst. https://clarionproject.org/


Źródło: Euroislam


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Ostatnio zmieniany Wtorek, 07 sierpień 2018 10:40
alexjones.pl Informacje ze świata Netflix nie pokaże filmu o islamskim rasiście