Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Rouhani: Trump prowadzi wojnę psychologiczną
Kategoria: Informacje ze świata   Wtorek, 07 sierpień 2018 08:07 Autor: Andreas

Rouhani: Trump prowadzi wojnę psychologiczną

Hassan Rouhani Hassan Rouhani Wikimedia Commons CC BY 4.0

Prezydent Iranu Hassan Rouhani powiedział, że wezwanie prezydenta USA Donalda Trumpa do przeprowadzenia procesu negocjacyjnego ma na celu utworzenie podziałów w Teheranie i „wojnę psychologiczną" w Iranie na korzyść USA.

Wcześniej Trump nie wykluczył możliwości spotkania z Rouhanim, stwierdzając, że chęci muszą pochodzić od Iranu, a dodatkowe warunki nie są wymagane. Sekretarz stanu USA Mike Pompeo powiedział, że takie spotkanie jest możliwe, jeśli Iran zgodzi się zmienić swoją politykę wewnętrzną i zagraniczną i wyrazi gotowość do omówienia nowego nuklearnego porozumienia zamiast tego, z którego USA wcześniej wyszły. Teheran odpowiedział, że najpierw USA muszą wrócić do porozumienia. Trump z kolei oświadczył, że podjęcie decyzji o jego spotkaniu z irańskim prezydentem — należy do Teheranu.

Zawsze wspieramy dyplomację i negocjacje, ale negocjacje wymagają uczciwości. Teraz nie mam żadnych wymagań wstępnych wobec negocjacji ze Stanami Zjednoczonymi — głosi informacja na oficjalnej stronie internetowej Rouhaniego.

Zdaniem Rouhaniego negocjacje z USA nie mają sensu, i nie mogą być prowadzone w czasie, gdy Waszyngton wprowadza sankcje wobec jego kraju.

„Słowa Trumpa są skierowane albo na osiągnięcie wewnętrznej korzyści (USA — red.), albo do wykorzystania w wyborach do Kongresu, albo do prowadzenia wojny psychologicznej z irańskim narodem" — powiedział prezydent Iranu.

Trump w poniedziałek — dzień przywrócenia pierwszego pakietu sankcji przeciwko Iranowi — powtórzył, że jest otwarty do zawarcia nowego porozumienia z Teheranem.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Ostatnio zmieniany Wtorek, 07 sierpień 2018 13:30
alexjones.pl Informacje ze świata Rouhani: Trump prowadzi wojnę psychologiczną