Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Muzułmański skandal z udziałem Borisa Johnsona
Kategoria: Informacje ze świata   Poniedziałek, 13 sierpień 2018 08:05 Autor: Andreas

Muzułmański skandal z udziałem Borisa Johnsona

Boris Johnson Boris Johnson Surrey County Council NewsFlickrCC BY-ND 2.0

Brytyjska Partia Konserwatywna rozpoczęła dochodzenie w sprawie byłego ministra spraw zagranicznych Borisa Johnsona z powodu jego wypowiedzi na temat kobiet w nikabach. Polityk porównał je do „skrzynek na listy" i „rabusiów banków".

Sputnik poprosił o komentarz komentatora politycznego Qanta Ahmeda i dziennikarkę Katie Hopkins.

 - Czy Borisa Johnsona należy ukarać za komentarze dotyczące noszenia burki i nikabu?

— Nie. Uważam, że cała historia dotycząca jego sarkastycznych uwag jest zdumiewająco skandaliczna. Te uwagi wcale nie były złe, było to raczej oburzenie z faktu, że noszenie nikabu stało się normą w brytyjskim społeczeństwie. Biorąc pod uwagę wszystkie argumenty Johnsona, rozumiem, że nie popiera on zakazu noszenia nikabu w Wielkiej Brytanii.

Niepokoi mnie to, że w Europie Zachodniej i Wielkiej Brytanii staje się normą noszenie przez muzułmańskie kobiety nakryć głowy, które całkowicie zakrywają twarz, podczas gdy w islamie nie ma ku temu żadnych podstaw. Pewien wybitny imam z Oksfordu napisał nawet list, w którym wyjaśnił, że Johnson ma racje, a tendencja całkowitego zasłaniania tworzy jest oznaką wojowniczego fundamentalizmu islamskiego i neoortodoksalności. Wiemy, że te nakrycia głowy są symbolem Talibanu i Państwa Islamskiego. Wydaje mi się zaskakujące, że brytyjscy liberalni intelektualiści bronią tej anormalnej tendencji.

Mam nadzieję, że Johnson postawi na swoim i nie przeprosi. Ale, być może, powinien zwrócić się do ekspertów, którzy rozumieją koncepcję noszenia nikabu w kontekście politycznego islamu, aby pogłębić swoją wiedzę na ten temat.

— Oczywiście, że nie. Z przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii sondaży wynika, że 60% respondentów jest tego samego zdania, co Boris Johnson. Uważają, że ma rację.
W swoim artykule Johnson twierdzi, że nie należy zabraniać noszenia burki oraz że muzułmanie mogą ubierać się, jak chcą. Cały sens tego artykułu został utracony z powodu krytyki pod jego adresem. Teraz brytyjska Partia Konserwatywna przeprowadzi oficjalne śledztwo w sprawie jego komentarzy. Większość głosujących na konserwatystów popiera Borisa, ale sama partia jest zdecydowana stworzyć pozory kary. To złe posunięcie, większość ludzi go popiera. Bardzo liczymy na to, że nie przeprosi.

 - Dlaczego niektórzy muzułmanie mieszkający w krajach zachodnich domagają się prawa do ukrywania swoich twarzy?

— W taki sposób demonstrują swoje wrogie nastawienie do świeckiego świata i ruchu separatystycznego, swoje pragnienie bycia innymi, niezintegrowanymi członkami społeczeństwa. Bardzo interesujące jest to, że tego prawa domagają się młodzi muzułmanie mieszkający w Zjednoczonym Królestwie, których matki nie akceptują tego trendu. Można to rozpatrywać jako formalny symbol wojowniczości religijnej oraz jako sugerowanie idei islamizmu i neofundamentalizmu.

 — Czy poprawność polityczna wymknęła się spod kontroli w Wielkiej Brytanii?

— Jestem absolutnie pewien, że poprawność polityczna wymknęła się spod kontroli. Mam dwa argumenty przemawiające za tym. Boris Johnson pisze artykuł, w którym twierdzi, że kobiety w nikabach przypominają skrzynki na listy. Pisze o tym, że osoby w tych nakryciach głowy wyglądają śmiesznie, ale jednocześnie podkreśla, że nie powinniśmy zakazywać ich noszenia. W tym samym czasie odważne kobiety w Iranie zdejmują nakrycia głowy i rzucają wyzwanie islamskim władzom. Walczą o wolność, za odwagę zostają aresztowane i często znikają w wyniku działań rządu.

Mój drugi argument — to, co obserwujemy, to nie krytyka burki. Boris Johnson wspiera prawo do noszenia tego nakrycia głowy. Chodzi o to, że w Wielkiej Brytanii już nie można krytykować islamu. W taki sposób kraj spełnia żądania szariatu. Oznacza to, że w 2018 roku w Wielkiej Brytanii nie można krytykować islamu. To bardzo niebezpieczny sygnał dla średnio statystycznych Brytyjczyków. Nikomu się to nie podoba.

Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(8 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 13 sierpień 2018 11:06
alexjones.pl Informacje ze świata Muzułmański skandal z udziałem Borisa Johnsona