Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Izrael zablokował 10 ton korespondencji
Kategoria: Informacje ze świata   Poniedziałek, 20 sierpień 2018 08:07 Autor: Andreas

Izrael zablokował 10 ton korespondencji

Izrael zablokował 10 ton korespondencji Mike Steele/Flickr/CC BY 2.0

Izraelskie władze dostarczyły w tym tygodniu do urzędu pocztowego w palestyńskim Jerychu ponad dziesięć ton korespondencji i paczek niedostarczonych adresatom przez ostatnich kilka lat; niektóre przesyłki pochodzą nawet sprzed ośmiu lat.

Biura i magazyny poczty w Jerychu wypełniły góry worków z niedoręczonymi listami i paczkami, które personel usiłuje obecnie posegregować według miejscowości na terenie Zachodniego Brzegu i Strefy Gazy, do których były zaadresowane.

Pokaźną część tych przesyłek stanowią książki, wśród nich przeznaczone dla palestyńskich uniwersytetów.

Na dostarczenie tych przesyłek zatrzymanych w magazynach na jordańsko-palestyńskim przejściu granicznym zezwoliły po latach izraelskie władze wojskowe sprawujące kontrolę na palestyńskich terenach okupowanych (COGAT), które z pomocą Ministerstwa Komunikacji i Dyrekcji Urzędów Celnych zezwoliły na przekazanie adresatom całej tej zaległej poczty.

Nastąpiło to na podstawie porozumienia zawartego w 2016 roku między COGAT a władzami Autonomii Palestyńskiej. Z tego porozumienia wynika, że Palestyńczycy mogą bezpośrednio otrzymywać korespondencję zagraniczną.

Porozumienie to przewiduje „stopniowe regulowanie sprawy bezpośredniego dostarczania na bieżąco do Autonomii Palestyńskiej korespondencji z całego świata docierającej przez Jordanię i most (graniczny) Allenby”, co – jak przyznaje COGAT – wciąż jeszcze nie nastąpiło.

SzSz (PAP)

Ża: wgospodarce.pl , 17 sierpnia 2018.

 

Źródło: Bibula – pismo niezalezne


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 20 sierpień 2018 09:50
alexjones.pl Informacje ze świata Izrael zablokował 10 ton korespondencji