Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata System krycia pedofilów bez zmian
Kategoria: Informacje ze świata   Środa, 29 sierpień 2018 08:09 Autor: Andreas

System krycia pedofilów bez zmian

System krycia pedofilów bez zmian Aleteia Image Department/Flickr/CC BY-SA 2.0

Podczas wizyty w Irlandii papież Franciszek powiedział, że błaga Boga o przebaczenie za grzechy Kościoła. Papież przeprosił Boga za setki przypadków pedofilii księży, za masową przemoc seksualną ze strony kleru i za ukrywanie jej ze strony najwyższych urzędników Kościoła. Jednocześnie Franciszek poprosił Matkę Boską, by „wyjednała uzdrowienie osobom, które zaznały nadużyć i umocniła wszystkich członków rodziny chrześcijańskiej w stanowczym postanowieniu, by nigdy nie pozwolić, aby takie sytuacje się zdarzały”.

W wystąpieniu papieża nie było nic o krzywdzie, jaką poniosły ofiary pedofilów. Franciszek uznał, że sprawę wieloletnich gwałtów na dzieciach załatwi Bóg i Matka Boska. Bóg wysłucha papieża jako zwierzchnika Kościoła i wybaczy grzechy księży gwałcących dzieci, a Matka Boska „uzdrowi” ofiary i przy okazji przywróci je na łono Kościoła. W porządku świeckim Franciszek nie wspomniał o żadnej odpowiedzialności Watykanu za zbrodnie kleru czy o odszkodowaniach wobec ofiar. Nawet nie przeprosił poszkodowanych.

Po tym, jak wyszła na jaw masowa skala przemocy seksualnej w Pensylwanii, papież ogłosił długi „List do ludu bożego”. Wiele w nim napisał o pokucie i poście, a nawet przyznał, że masowa pedofilia ze strony kleru katolickiego miała miejsce. Niestety w nim również nie było ani słowa o tym, kto konkretnie ukrywał księży pedofilów i jak Watykan chce odpowiedzieć za przestępczą działalność swoich urzędników. Najwyraźniej uznał, że księży nie dotyczy porządek ludzki i ludzki system sprawiedliwości.

Wypowiedzi Franciszka stanowią kontynuację polityki poprzednich papieży. To obrzydliwa, cyniczna i bezczelna pogarda dla cierpienia spowodowanego przez Kościół i jasny sygnał, że w Watykanie nic się nie zmienia. Kościół od wielu lat krzywdzi tysiące dzieci, a potem ukrywa zbrodniarzy i dokonuje samousprawiedliwienia.

W tym kontekście nie powinno dziwić, że w czasie, gdy Franciszek przepraszał Boga za księży pedofilów, arcybiskup Carlo Maria Vigano ogłosił, że obecny papież chronił kardynała Theodore McCarricka, oskarżanego o masowe molestowanie dzieci. Zdaniem Vigano Franciszek wiedział o przestępstwach McCarricka, a mimo to nie tylko nie ujawnił prawdy o nim, ale wręcz otoczył go opieką i uczynił swoim bliskim doradcą. Kilka miesięcy temu pojawiły się też wobec Franciszka zarzuty, że przez wiele lat ukrywał pedofilów w Chile. Czy coś z tego wynikło? Rozpoczęło się jakieś śledztwo? Papież podał kogoś do sądu o zniesławienie? Nic z tych rzeczy.

Po prostu duża część opinii publicznej przywykła do tego, że księża gwałcą dzieci, ukrywają te gwałty, a potem z Bogiem ustalają, jak sprawa ma być zamknięta. Kościół nigdy nie zrobił nic, aby zwalczyć pedofilię w swoich szeregach i ponieść odpowiedzialność przed świeckim wymiarem sprawiedliwości. Nie ma sensu też wierzyć, że sam z siebie coś zmieni, bo jest przyzwyczajony do bezkarności i stawiania się ponad prawem. Aby duchowni odpowiedzieli za swoje zbrodnie, wystarczy, aby Kościół katolicki był traktowany na równi z innymi organizacjami. Gdy mafia krzywdzi ludzi, wkraczają odpowiednie służby i winnych wyprowadzają w kajdankach. Najwyższa pora, aby podobnie potraktowano Kościół. A jeśli pedofile i osoby odpowiedzialne za ich krycie chcą pogadać z Bogiem, niech to czynią. W więzieniu nikt nie zakazuje modlitwy.

 


Źródło: Portal STRAJK


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Ostatnio zmieniany Środa, 29 sierpień 2018 10:33
alexjones.pl Informacje ze świata System krycia pedofilów bez zmian