Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata MSZ Niemiec zrównało USA z dusicielem
Kategoria: Informacje ze świata   Poniedziałek, 03 wrzesień 2018 09:10 Autor: Andreas

MSZ Niemiec zrównało USA z dusicielem

MSZ Niemiec zrównało USA z dusicielem Anup Shah/Flickr/CC BY-SA 2.0

Minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maas w wywiadzie dla Bild wezwał UE do porzucenia zasady jednomyślności w podejmowaniu decyzji, aby nie być „jak króliki przed boa dusicielem” z powodu sankcji nakładanych przez Stany Zjednoczone.

Maas, komentując relacje Europy i Stanów Zjednoczonych, skrytykował amerykańskiego przywódcę Donalda Trumpa za oświadczenia, że Unia Europejska jest wrogiem Stanów Zjednoczonych.

„W przypadku sankcji gospodarczych lub ceł nie powinniśmy siedzieć jak króliki przed boa dusicielem” — dodał minister.

Zapewnił także, że nie ma mowy o braku jedności w Europie, przypominając o spójnej reakcji UE na wprowadzenie przez Waszyngton ceł i wycofanie się Stanów Zjednoczonych z porozumienia nuklearnego z Iranem.

Jednocześnie Maas zwrócił uwagę na konieczność zmiany procedury podejmowania ważnych decyzji dotyczących polityki zagranicznej przez Unię Europejską, ponieważ obowiązujące przepisy, oparte na zasadzie jednomyślności, jego zdaniem przyczyniają się do rosnącego napięcia wewnątrz samej UE.

Wcześniej minister spraw zagranicznych Niemiec skrytykował amerykańską politykę handlu zagranicznego, mówiąc, że wojna handlowa między Chinami a Stanami Zjednoczonymi zagraża Niemcom, a pragnienie Amerykanów, aby wpłynąć na unijny rynek energii poprzez sankcje wobec Rosji, jest nie do przyjęcia.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 03 wrzesień 2018 12:53
alexjones.pl Informacje ze świata MSZ Niemiec zrównało USA z dusicielem