Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Czego najbardziej boją się Niemcy?
Kategoria: Informacje ze świata   Piątek, 07 wrzesień 2018 09:04 Autor: Andreas

Czego najbardziej boją się Niemcy?

Czego najbardziej boją się Niemcy? Cyril Rana/Flickr/CC BY 2.0

Obywatele Niemiec boją się najbardziej skutków polityki prezydenta USA Donalda Trumpa. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez niemiecką firmę ubezpieczeniową R+V Versicherung.

Takie wnioski płyną z badania opinii publicznej „Obawy Niemców 2018". Czytamy w nim, że 69% Niemców obawia się negatywnych skutków kursu obranego przez amerykańskiego lidera.

„Ponad dwie trzecie Niemców boi się, że polityka Donalda Trumpa może uczynić świat bardziej niebezpiecznym". Drugie miejsce zajmują obawy obywateli RFN związane z tym, że państwo jest przeciążone uchodźcami. Takiego zdania jest 63% Niemców. Co ciekawe, w ubiegłym roku podobne obawy wyrażało 57% ankietowanych Niemców. O dwa procent w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosła ilość Niemców, którzy obawiają się, że dalszy wzrost liczby migrantów może zrodzić napięcie między imigrantami mieszkającymi już w RFN i rdzenną ludnością kraju (także 63%).

„Zgodnie z wynikami 27. badania przeprowadzonego przez R+V, na pierwszych miejscach znajdują się problemy polityki zagranicznej i krajowej" — oświadczyła w Berlinie kierownik badania Brigitte Römstedt w czasie prezentacji otrzymanych rezultatów.

Badanie opinii publicznej „Obawy Niemców"  przeprowadzane jest w Niemczech co roku od 25 lat. Centrum informacyjne niemieckiej spółki ubezpieczeniowej R+V Versicherung co roku ankietuje blisko 2,4 tys. obywateli Niemiec w wieku powyżej 14 lat. Badanie dotyczy kwestii związanych z największymi politycznymi, ekonomicznymi, osobistymi i ekologicznymi obawami ludności RFN. Sondaż przeprowadzany jest latem. W tym roku w okresie od 8 czerwca do 18 lipca.



Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)



Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Piątek, 07 wrzesień 2018 10:48
alexjones.pl Informacje ze świata Czego najbardziej boją się Niemcy?