Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata MSZ Rosji o sprawie Skripalów: Kpina nad zdrowym rozsądkiem trwa
Kategoria: Informacje ze świata   Sobota, 08 wrzesień 2018 08:06 Autor: Andreas

MSZ Rosji o sprawie Skripalów: Kpina nad zdrowym rozsądkiem trwa

MSZ Rosji o sprawie Skripalów: Kpina nad zdrowym rozsądkiem trwa Nikos Perialis/Flickr/CC BY-ND 2.0

Rosyjskie MSZ skomentowało oświadczenie wielu państw G7 na temat sprawy Skripalów.

Kraje zachodnie podążają za Londynem i zamykają oczy na brak świadków w sprawach dotyczących incydentów w Salisbury i Amesbury – rosyjskie MSZ skomentowało wspólne oświadczenie Niemiec, Kanady, USA i Francji.

Wcześniej służba prasowa niemieckiego rządu rozpowszechniła oświadczenie, że Francja, Niemcy, USA, Kanada i Wielka Brytania podjęły wspólne działania zmierzające do zapobiegania akcjom GRU poprzez wydalenie agentów po próbie otrucia Siergieja i Julii Skripalów.

— Wielka Brytania, Niemcy, Kanada, USA i Francja wydały wspólne oświadczenie, w którym znowu wysunęły bezpodstawne roszczenia wobec Rosji w kontekście wydarzeń w Salisbury i Amesbury. Szkoda, że w stolice tych państw ponownie podążają za Londynem, który — jak się wydaje — nie może przezwyciężyć swojej niewytłumaczalnej fobii. Podchwyciły kłamstwo zawoalowane przez przejęzyczenie „prawie na pewno (almost certainly), będące odmianą słynnego brytyjskiego „bardzo prawdopodobne” (highly likely) i chętnie przymknęły oczy na brak jakichkolwiek dowodów na to, co faktycznie miało miejsce z użyciem w Wielkiej Brytanii środków trujących. Kpina nad zdrowym rozsądkiem trwa – podkreślono w komentarzu rosyjskiego resortu.

MSZ jest rozczarowane tym, „że niektórzy zachodni działacze państwowi, zniewoleni przez własne geopolityczne ambicje, nie rezygnują z prób stworzenia z Rosji wizerunku wroga, podgrzewając w swoich krajach rusofobiczne nastroje”.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(6 głosów)Ostatnio zmieniany Sobota, 08 wrzesień 2018 09:29
alexjones.pl Informacje ze świata MSZ Rosji o sprawie Skripalów: Kpina nad zdrowym rozsądkiem trwa