Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata USA: Mamy swój plan walki z terrorystami w Idlib
Kategoria: Informacje ze świata   Poniedziałek, 10 wrzesień 2018 07:09 Autor: Andreas

USA: Mamy swój plan walki z terrorystami w Idlib

 Joseph F. Dunford Joseph F. Dunford Chairman of the Joint Chiefs of Staff/Flickr/CC BY 2.0

Stany Zjednoczone są gotowe zaoferować plan walki z terrorystami w Idlib, ale nie są skłonne do współpracy w tej dziedzinie z Rosją, powiedział przewodniczący Wspólnego Komitetu Szefów Sztabów Stanów Zjednoczonych, generał Joseph Dunford.

„Armia Stanów Zjednoczonych uważa, że istnieje bardziej wydajny sposób prowadzenia operacji antyterrorystycznych niż konwencjonalna, duża (wojskowa) operacja w Idlib. Przewodniczący (Dunford) powiedział, że Stany Zjednoczone nie mówią o współpracy, ale o użyciu amerykańskich sił i środków do wykrywania terrorystów — nawet w środowisku miejskim — i ich zniszczeniu przy minimalnych stratach wśród ludności cywilnej”, głosi oświadczenie służby prasowej Pentagonu.

Według Dunforda, nie rozmawiał on ze swoim rosyjskim odpowiednikiem, generałem armii Walerijem Gierasimowem od początku kryzysu w Idlib i nie ma na razie zamiaru z nim rozmawiać.

Pentagon poinformował również, że według ich szacunków około 20-30 tysięcy terrorystów weszło do Idlib, aby „ukryć się wśród setek tysięcy ludzi”, którzy uciekli przed przemocą w innych częściach Syrii.

 

Źródło: Pl.sputniknews.com

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 10 wrzesień 2018 12:46
alexjones.pl Informacje ze świata USA: Mamy swój plan walki z terrorystami w Idlib