Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Juncker: „Szkodliwe treści będą usuwane z sieci w ciągu godziny”. Oto jak UE chce cenzurować internet!
Kategoria: Informacje ze świata   Czwartek, 13 wrzesień 2018 08:09 Autor: Andreas

Juncker: „Szkodliwe treści będą usuwane z sieci w ciągu godziny”. Oto jak UE chce cenzurować internet!

Juncker: „Szkodliwe treści będą usuwane z sieci w ciągu godziny”. Oto jak UE chce cenzurować internet! Álvaro Millán/Flickr/CC BY-ND 2.0

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker w dzisiejszym przemówieniu zaproponował wprowadzenie na terenie UE przepisów, które „pozwolą usuwać z internetu treści o charakterze terrorystycznym w ciągu jednej godziny, tj. w krytycznym przedziale czasowym, w którym dochodzi do największych szkód”.

Ten słynący z zamiłowania do alkoholu polityk zasugerował ponadto, że takiego właśnie rozwiązania oczekują dziś europejczycy. Czy też macie wrażenie, że im dłużej w Brukseli będą rządzić ludzie pokroju Junckera, tym poparcie dla idei UE będzie spadać?

Przy okazji orędzia o stanie Unii przewodniczący Komisji Jean-Claude Juncker wypowiedział dziś następujące zdanie: „Europejczycy słusznie oczekują, że Unia zapewni im bezpieczeństwo. To dlatego Komisja proponuje dzisiaj nowe przepisy, które pozwolą usuwać z internetu treści o charakterze terrorystycznym w ciągu jednej godziny, tj. w krytycznym przedziale czasowym, w którym dochodzi do największych szkód”.

Przypomnijmy – rok temu Komisja Europejska zobowiązała się do monitorowania postępów w zwalczaniu nielegalnych treści w internecie oraz oceny, czy konieczne będą dodatkowe środki w celu zapewnienia „szybkiego wykrywania i usuwania nielegalnych treści w internecie”, w tym ewentualne środki prawne w celu uzupełnienia istniejących ram regulacyjnych.

W marcu 2018 r. Komisja zaleciła przedsiębiorstwom z branży IT oraz państwom członkowskim, aby wprowadziły zaproponowany przez nią zestaw środków operacyjnych w celu zintensyfikowania działań w obszarze nielegalnych treści w internecie (mowa nienawiści, treści terrorystyczne).

W efekcie powyższego szereg kluczowych firm IT (Facebook, Microsoft, Twitter, YouTube, Instagram, Google+, Snapchat i Dailymotion) zobowiązało się przestrzegać stworzonego przez instytucje unijne specjalnego kodeksu postępowania, który zobowiązuje m.in. do oceny i szybkiego usuwania, w razie potrzeby, nielegalnych treści o charakterze ksenofobicznym i rasistowskim (w większości w ciągu 24 godzin).

To jednak nie koniec zmian. Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker chce usankcjonować prawnie możliwość usuwania z internetu treści o charakterze terrorystycznym w ciągu jednej godziny. Twierdzi przy tym, że takich zmian oczekują europejczycy.

Co może być uznane za „treść o charakterze terrorystycznym”? Według unijnej definicji taka treść to „materiał, który podżega lub nakłania do popełniania przestępstw terrorystycznych, promuje działalność grup terrorystycznych lub dostarcza instrukcji dotyczących technik stosowanych w przestępstwach terrorystycznych”.

Powstaje pytanie – czy nawoływanie przez członków KOD lub innych ObywateliRP do wyjścia na ulice i „obalenia rządu PiS siłą” to już treść o charakterze terrorystycznym? Wszak niewątpliwie nakłania do popełniania przestępstw o takim charakterze. Jeśli tak, to czy zgodnie z nową unijną regulacją najwięksi dostarczyciele usług internetowych będą musieli w ciągu godziny blokować konta opozycji?

Pytam rzecz jasna przewrotnie chcąc przez to pokazać, jak wspomniane rozwiązania (jeśli rzeczywiście wejdą w życie) będą groźne dla współczesnej komunikacji społecznej, a jednocześnie jak bardzo inicjatywy dzisiejszych eurokratów szkodzą idei europejskiej wspólnoty.

Pozostaje mieć nadzieję, że przyszłoroczna elekcja do Parlamentu Europejskiego przyniesie nowe polityczne rozdanie, które pozwoli pogonić całą zblazowaną ekipę słynącego z zamiłowania do alkoholu Jean-Claude Junckera.

 

Źródło: Niewygodne.info.pl

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Ostatnio zmieniany Czwartek, 13 wrzesień 2018 10:26
alexjones.pl Informacje ze świata Juncker: „Szkodliwe treści będą usuwane z sieci w ciągu godziny”. Oto jak UE chce cenzurować internet!