Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Orban: Sankcje UE nam nie straszne
Kategoria: Informacje ze świata   Sobota, 15 wrzesień 2018 09:05 Autor: Andreas

Orban: Sankcje UE nam nie straszne

Orban: Sankcje UE nam nie straszne European People's Party/Flickr/CC BY 2.0

Premier Węgier skomentował ewentualne wprowadzenie unijnych sankcji.

Premier Węgier Wiktor Orban w wywiadzie dla lokalnej stacji radiowej Kossuth powiedział, że kara dyscyplinarna, jaką Rada UE może nałożyć na jego kraj, nie stanowi „najmniejszego niebezpieczeństwa”.

W ubiegłą środę Parlament Europejski zatwierdził rezolucję wzywającą Radę UE do zastosowania środków dyscyplinarnych wobec Węgier z powodu naruszenia przez kraj europejskich norm i zasad państwa prawa. Chodzi o uruchomienie procedury, która może doprowadzić do pozbawienia Węgier prawa głosu w Radzie UE zgodnie z art. 7 traktatu UE.

Jak pisze gazeta Hungary Today, Orban oświadczył, że UE stara się pozbawić Węgry prawa do obrony własnych granic. Jednocześnie premier zaznaczył, że większość krajów w Parlamencie Europejskim prowadzi politykę wspierającą migrację i dlatego „nienawidzą tych, którzy sprzeciwiają się ich planom”.

„Mają plan: jeśli nie mogą zmusić Węgier do przyjęcia imigrantów, pozbawią kraj prawa do kontrolowania swoich granic” — powiedział Orban.

Bruksela krytykuje węgierskie władze przede wszystkim za odmowę wykonania decyzji Unii Europejskiej w kwestii polityki migracyjnej. W połowie lipca Komisja Europejska złożyła już skargę do Europejskiego Trybunału przeciwko Węgrom za nieprzestrzeganie przez ten kraj europejskich przepisów dotyczących udzielania schronienia imigrantom.

Węgierskie władze dostały dwa miesiące na zapewnienie zgodności z wymogami UE. Według prezydenta Francji Emmanuela Macrona wewnątrz UE powstała „ostra konfrontacja między nacjonalistami i ludźmi postępowymi”. Do pierwszych zaliczył władze Węgier. 

Źródło: Pl.sputniknews.com

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Ostatnio zmieniany Sobota, 15 wrzesień 2018 11:58
alexjones.pl Informacje ze świata Orban: Sankcje UE nam nie straszne