Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Kasowane są niewygodne fakty o pakcie Ribbentrop-Mołotow. Oto jak historia pisana jest na nowo...
Kategoria: Informacje ze świata   Poniedziałek, 17 wrzesień 2018 08:08 Napisał

Kasowane są niewygodne fakty o pakcie Ribbentrop-Mołotow. Oto jak historia pisana jest na nowo...

 Ribbentrop i Mołotow Ribbentrop i Mołotow Wikimedia Commmons Public Domaine

17 września 1939 r. wojska ZSRR zaatakowały Polskę. Ta zdradziecka agresja była konsekwencją podpisanego wcześniej paktu Ribbentrop-Mołotow. Zgodnie z tajnym protokołem tej umowy III Rzesza i ZSRR porozumiały się co do rozbioru terytoriów Polski. W tym zakresie współpraca obu państw miała charakter militarno-politycznego sojuszu wymierzonego w nasz kraj. Niestety pisanie o tej niewygodnej prawdzie nie wszystkim się podoba. Agencja Associated Pressusunęła z depeszy fragment, w którym ZSRR i nazistowskie Niemcy określono mianem "sojuszników".

Na świecie mało kto ma świadomość, że stalinowska Rosja (ZSRR) współpracowała ściśle z hitlerowskimi Niemcami (III Rzesza) w zakresie wspólnej walki przeciwko Polsce. Esencją tej współpracy było podpisanie paktu o nieagresji z 23 sierpnia 1939 roku (znanego bardziej pod nazwą "paktu Ribbentrop-Mołotow"). Tajny protokół dodatkowy do tej umowy określał m.in. zasady rozbioru terytoriów Polski oraz rozgraniczenie sfer interesów obu stron.

Nie mam co do tego żadnych wątpliwości - ścisła współpraca III Rzeszy oraz ZSRR w latach 1939 - 1940 miała charakter militarno-politycznego sojuszu wymierzonego w nasz kraj. Jego konsekwencje były dla Polski tragiczne: setki tysięcy zabitych, likwidacja elit, potężne zniszczenia, okupacja, konfiskata mienia, wywózki i deportacje.

Niestety pisanie o tej niewygodnej prawdzie nie wszystkim się podoba, a świadomość szerszej opinii publicznej na ten temat ma pozostać niewielka. Jak donosi izraelski dziennik "Haaretz" - agencja Associated Press usunęła na prośbę Rosji ze swojej depeszy fragment, w którym ZSRR i III Rzeszę określono mianem "byłych sojuszników". Depesza w oryginale ukazała się na początku września i dotyczyła rocznicy wymordowania żydowskiej społeczności jednego z miast na Ukrainie. Tekst zawierał sformułowanie, że "w czerwcu 1941 roku Niemcy zaatakowały Związek Radziecki, swojego byłego sojusznika".

Sformułowanie o "byłym sojuszniku" odnosiło się oczywiście do wspomnianej powyżej ścisłej współpracy ZSRR i III Rzeszy, której pokłosiem była realizacja tajnego protokołu z paktu Ribbentrop-Mołotow. Tymczasem według Rosjan określenie "były sojusznik" jest wypaczeniem prawdy, bowiem Związek Radziecki "nigdy nie był sprzymierzeńcem nazistowskich Niemiec".

Agencja Associated Press uległa i zmieniła treść swojej depeszy. Teraz mowa w niej jedynie o "pakcie o nieagresji", który miał utorować drogę do ataku hitlerowskich Niemiec na Polskę. Ponadto dodano, że "Związek Radziecki w koalicji z sojusznikami, w tym Wielką Brytanią i Stanami Zjednoczonymi, przez cztery lata walczył, aby pokonać nazistów".

Tak właśnie wygląda cenzurowanie niewygodnej prawdy o haniebnej historii ZSRR, której konsekwencje podczas II wojny światowej najdotkliwiej odczuła Polska...

 
Źródło: Niewygodne.info.pl

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(8 głosów)alexjones.pl Informacje ze świata Kasowane są niewygodne fakty o pakcie Ribbentrop-Mołotow. Oto jak historia pisana jest na nowo...