Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Duda podpisywał dokument w Białym Domu na stojąco – Trump pokazał zdjęcie
Kategoria: Informacje ze świata   Czwartek, 20 wrzesień 2018 08:05 Autor: Andreas

Duda podpisywał dokument w Białym Domu na stojąco – Trump pokazał zdjęcie

Duda podpisywał dokument w Białym Domu na stojąco – Trump pokazał zdjęcie twitter.com, @realDonaldTrump

Donald Trump zamieścił w sieci oficjalną fotografię z podpisywania deklaracji o partnerstwie strategicznym przez prezydentów Polski i USA. Wynika z niej, że Andrzej Duda musiał podpisywać ją stojąc przy rogu biurka amerykańskiego prezydenta. 

Jak informowaliśmy wcześniej, jednym z punktów wtorkowej wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Waszyngtonie było przyjęcie wspólnej deklaracji o polsko-amerykańskim partnerstwie strategicznym. Nosi ona tytuł „Obrona wolności i budowanie dobrobytu poprzez polsko-amerykańskie partnerstwo strategiczne”. Kładzie nacisk na intensyfikację współpracy obu krajów w kwestiach obronności i energetyki.

Donald Trump zamieścił w sieci oficjalne fotografie z podpisywania deklaracji przez prezydentów Polski i USA. Na jednym z nich widać moment tuż przed złożeniem podpisów pod dokumentem. Podczas gdy Trump siedzi przy biurku z poważną miną, uśmiechnięty polski prezydent stoi obok, praktycznie na rogu biurka prezydenta USA. Wynika z tego, że Duda musiał podpisywać dokument na stojąc przy rogu biurka Trumpa.

    Today, it was my great honor to welcome @prezydentpl Andrzej Duda of Poland to the @WhiteHouse! pic.twitter.com/VdsTYdq9MN

    — Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 18 września 2018

Sprawa wywołała liczne komentarze w sieci. Paweł Żuchowski, korespondent RMF FM w USA napisał, że to „straszna żenada ze strony Białego Domu”, za takie potraktowanie gościa.

„Miło ze strony prezydenta Trumpa, że się trochę przesunął, bo nasz prezydent musiałby dokument podpisać na kolanie” – pisze Żuchowski na Twitterze. „Straszna żenada ze strony Białego Domu. Nie sądziłem, że tak można potraktować gościa w Białym Domu, gdzie wszystko wydaje się być dopracowane”.

    Miło ze strony prezydenta Trumpa, że się trochę przesunął, bo nasz prezydent musiałby dokument podpisać na kolanie. Straszna żenada ze strony Białego Domu. Nie sądziłem, że tak można potraktować gościa w Białym Domu, gdzie wszystko wydaje się być dopracowane. @RMF24pl pic.twitter.com/FDEziZmCmP

    — Paweł Żuchowski (@p_zuchowski) 19 września 2018

Portal Wprost.pl zwraca uwagę, że praktyką jest, by deklaracje o współpracy, z założenia mające świadczyć o równoważności partnerów, podpisywane były przez sygnatariuszy na siedząco. W taki sposób postępowano m.in. podczas spotkania Trumpa z przywódcą Korei Północnej, Kim Dzong Unem w Singapurze. Wówczas obaj przywódcy siedzieli przy długim stole, gdy podpisywali ważny dokument.

Zdjęcie prezydenta Dudy wywołało szereg komentarzy:

Były konsul RP w Kabulu, na pytanie co oznacza słynne już zdjęcie przy biurku w Biurze Owalnym w Białym Domu:

” [oznacza], że ktoś z protokołu powinien wylecieć. I że laskę robimy już nawet bez korygowania sie…”

    — Michał Krupa (@MGKrupa) 19 września 2018    Kiedy cieszysz się, że nie musiałeś jednak podpisywać klęcząc. pic.twitter.com/xJmdv9Mway

    — Szymon Wiśniewski (@Sz_Wisniewski) 19 września 2018


Marek Trojan

Źródło: Kresy.pl

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(6 głosów)Ostatnio zmieniany Czwartek, 20 wrzesień 2018 09:07
alexjones.pl Informacje ze świata Duda podpisywał dokument w Białym Domu na stojąco – Trump pokazał zdjęcie