Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Włochy przyjęły nowy dekret imigracyjny
Kategoria: Informacje ze świata   Środa, 26 wrzesień 2018 09:08 Autor: Andreas

Włochy przyjęły nowy dekret imigracyjny

Matteo Salvini Matteo Salvini Wikimedia Commons CC BY-SA 3.0

Włoski rząd przyjął nowy dekret zaostrzający prawo imigracyjne. Wicepremier i minister spraw wewnętrznych Matteo Salvini chce dzięki niemu lepiej kontrolować procesy migracyjne, a przede wszystkim pozbawiać prawa do azylu przestępców i pozbawiać włoskiego obywatelstwa obcokrajowców zagrażających bezpieczeństwu narodowemu. Dodatkowo Włochy zamierzają w najbliższych latach przeznaczyć więcej pieniędzy na repatriację imigrantów do państw ich pochodzenia.

Dekret forsowany przez Salviniego i jego antyimigracyjną Ligę został przyjęty przez gabinet Giuseppe Conte wczoraj, przy czym w wyniku negocjacji koalicyjnych treść dokumentu została zmieniona w porównaniu do jego pierwotnej wersji. Na razie część rozwiązań została więc wykreślona, ale według informacji włoskiego rządu nie są one obecnie priorytetem, dlatego ich realizacja została przełożona na później. Chodzi w tym kontekście głównie o przepisy dotyczące agencji zajmującej się konfiskatą majątków pochodzących z przestępstw.

Salvini miał więc nie pozwolić na dokonanie głębszych korekt, stąd też dekret przewiduje wprowadzenie szeregu nowych praw zaostrzających stosunek włoskiego państwa do imigrantów. Tym samym Włochy postanowiły rozszerzyć chociażby katalog wykroczeń, za jakie osoby ubiegające się o azyl będą wydalane z kraju. Ponadto możliwe będzie odbieranie włoskiego obywatelstwa osobom zagrażającym bezpieczeństwu narodowemu.

Dodatkowo rząd Conte w następnych latach zwiększy środki, jakie lokalne instytucje otrzymają na program repatriacji imigrantów. Jednocześnie większe możliwości otrzymają instytucje zajmujące się przymusowym odsyłaniem obcokrajowców do miejsc ich pochodzenia, przy czym zatrzymywane w nich osoby będą mogły przebywać tam przez 180 dni, a nie przez 90 jak dotychczas.

Na podstawie: ilprimatonazionale.it.Źródło: AUTONOM.PL


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Ostatnio zmieniany Środa, 26 wrzesień 2018 12:49
alexjones.pl Informacje ze świata Włochy przyjęły nowy dekret imigracyjny