Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Ahed Tamimi uhonorowana przez Real Madrid
Kategoria: Informacje ze świata   Poniedziałek, 01 październik 2018 12:57 Napisał

Ahed Tamimi uhonorowana przez Real Madrid

Ahed Tamimi uhonorowana przez Real Madrid The Times Of Isreel / Twitter

Ahed Tamimi - obecnie siedemnastoletnia Palestynka, której zdjęcia obiegły w zeszłym roku cały świat za sprawą jej determinacji w walce z izraelską okupacją Palestyny - została oficjalnie uhonorowana przez znany klub piłkarski Real Madrid.

Ahed stała się kolejną ikoną palestyńskiego oporu, gdy w internecie zaczęło krążyć nagranie, na którym zdeterminowana wówczas szesnastolatka spoliczkowała uzbrojonego po zęby izraelskiego żołnierza. Godzinę wcześniej izraelscy żołnierze postrzelili gumową kulą prosto w twarz jej młodszego kuzyna, który jest inwalidą poruszającym się na wózku inwalidzkim. Za tę "straszną obrazę" Ahed spędziła w izraelskim więzieniu 8 miesięcy. Żaden z izraelskich żołnierzy nie został w żaden sposób ukarany za zmasakrowanie głowy dzieciakowi, który ma kompletnie zdeformowaną czaszkę po izraelskiej "gumowej" kuli.

Ahed jakimś tajemniczym sposobem udało się wyjechać z Palestyny wraz ze swoim ojcem i obecnie podróżuje po Europie spędzając sen z powiek izraelskim specom od propagandy i PR. Jak Ahed wyjechała - nie wiadomo. Wiadomo, że Izrael starał się do tego nie dopuścić, a jednak...

Ahed obecnie podróżuje po Hiszpanii odbywając spotkania z ludźmi, którzy chcą wiedzieć o Palestynie więcej, niż chciałby ujawnić Izrael. Podczas wizyty w siedzibie Real Madrid została uhonorowana podkoszulką piłkarską Realu z numerem 9 - zazwyczaj przypisanym do roli napastnika w drużynie Realu. Wręczył ją Ahed legendarny napastnik Realu Emilio Butragenio.

Przyjęcie Ahed przez Real Madrid wywołało oczywiście furię ze strony Izraela. Rzecznik MSZ Izraela Emanuel Nachshon zatweetował:

    The prestigious soccer club of Real Madrid embraces a terrorist inciting to hatred and violence. Shameful . ⁦@realmadriden⁩ ⁦⁦@IsraelMFA⁩ ⁦@IsraelinSpain⁩ https://t.co/OmpIeQ9hgk

    — Emmanuel Nahshon (@EmmanuelNahshon) September 29, 2018

[Prestiżowy klub piłkarski Real Madrid przyjął terrorystę, który nawołuje do nienawiści i przemocy. WSTYD]

Ambasador Izraela w Hiszpanii Daniel Kutner napisał:

 “Ahed Tamimi does not fight for peace, she defends violence and terror, the institutions that have received and celebrated her indirectly encourage aggression and not the dialogue and understanding that we need.”

[Ahed Tamimi nie walczy o pokój, ona broni przemocy i terroru; instytucje, które ją honorują pośrednio wspierają agresję zamiast dialogu i zrozumienia, którego potrzebujemy]

"Zrozumienie i dialog" to - można się domyślać - oczywiście dokładnie to, co Izrael realizuje w kwestii Palestyny.

Ahed niejednokrotnie była już obiektem pogróżek - w kwietniu br niejaki Bezalel Smotrich - członek ultra nacjonalistycznej partii Żydowski Dom wyraził wprost uczucia rządzących mówiąc, że jego zdaniem Ahed "powinna dostać kulę, a przynajmniej powinno się jej przestrzelić kolana, żeby nie mogła się nigdzie ruszać". Co ciekawe takie zdanie - gdyby wypowiedział je ktoś z europejskich polityków pod czyimkolwiek adresem - skończyło by się skandalem i sprawą sądową z paragrafu o groźby karalne i nawoływanie do przemocy. Ale Izrael leży gdzie indziej, niż Europa...

w izraelskich więzieniach przebywa obecnie według różnych szacunków od 300 do 500 dzieci z Palestyny, które ośmeliły się sprzeciwić izraelskim żołnierzom.

Andreas

Za: The Times Of Israel i inne źródła z sieci

Źródło: AlexJones.pl

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(8 głosów)alexjones.pl Informacje ze świata Ahed Tamimi uhonorowana przez Real Madrid