Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Skripal nie wierzył w zatrucie go przez Rosję
Kategoria: Informacje ze świata   Sobota, 13 październik 2018 08:05 Autor: Andreas

Skripal nie wierzył w zatrucie go przez Rosję

Skripal nie wierzył w zatrucie go przez Rosję Véronique Debord-Lazaro/Flickr/CC BY-SA 2.0

Brytyjski dziennikarz Mark Urban napisał w książce „Teczki Skripala: Życie i prawie śmierć rosyjskiego szpiega” / The Skripal Files: The Life and Near Death of a Russian Spy, że kiedy odzyskał przytomność, Siergiej Skripal nie wierzył żeby rosyjskie służby specjalne zatruły jego i jego córkę.

Dziennikarz odbył prywatna rozmowę ze Skripalem kiedy doszedł do siebie. Napisał o procesie adaptacji jaki musiał przeżyć były rosyjski szpieg po zatruciu.

Urban napisał, że Skripal nie chciał wierzyć by w incydencie w Salisbury uczestniczyła ręka Kremla. Co zaskakujące, mimo wysiłków strony brytyjskiej, by udowodnić zaangażowanie Rosji w zatruciu byłego oficera wywiadu, Siergiej Skripal sam wspiera politykę rosyjskiej administracji. Na przykład Skripal przyjął zjednoczenie Rosji z Krymem, nie wierzył w wypowiedzi Kijowa o obecności rosyjskiej armii na wschodzie Ukrainy, i śledził doniesienia prasowe o rosyjskich kanałach federalnych TV.

Siergiej Skripal z córką Julią zostali znalezieni nieprzytomni 4 marca w brytyjskim mieście Salisbury, gdzie mieszkali w domu należącym do brytyjskich zagranicznych służb wywiadu /  Foreign Intelligence Service of Great Britain. Moskwa zaprzecza brytyjskim oskarżeniom o udział w tym zatruciu, nazywając je sfabrykowaną prowokacją przeciwko Federacji Rosyjskiej.

Źródło: http://www.pravdareport.com/

Tłum. Ola Gordon/http://chomikuj.pl/OlaGordonŹródło: Wolna Polska – Wiadomości


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(10 głosów)Ostatnio zmieniany Sobota, 13 październik 2018 09:47
alexjones.pl Informacje ze świata Skripal nie wierzył w zatrucie go przez Rosję