Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Donald Trump: klimat się zmienia, ale nie wiem czy jest to dzieło człowieka
Kategoria: Informacje ze świata   Środa, 17 październik 2018 09:01 Autor: Andreas

Donald Trump: klimat się zmienia, ale nie wiem czy jest to dzieło człowieka

Donald Trump: klimat się zmienia, ale nie wiem czy jest to dzieło człowieka ruperto miller/Flickr/Public Domain

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump w niedzielnym wywiadzie z CBS w programie „60 minut” stwierdził, że jesteśmy świadkami zmian klimatu. Uznano to za wycofanie się z jego wcześniejszej negacji globalnego ocieplenia. Należy jednak podkreślić, że Donald Trump nie stwierdził, że owo ocieplenie stanowi dzieło człowieka. Stwierdził zaś, że tego „nie wie”.

Podkreślił zarazem, że nie chce wydawać bilionów dolarów i tracić milionów miejsc pracy w imię walki z ociepleniem. Donald Trump stwierdził, że przemiany klimatu to proces rozciągnięty na miliony lat. Podkreślił, że za jakiś czas może on przebiegać w odwrotnym kierunku.  

Prezydent Stanów Zjednoczonych niejednokrotnie negował oficjalną narrację o zmianach klimatycznych. Jak podaje CBS, na przykład 2012 roku Donald Trump określił twierdzenie o ociepleniu klimatu mianem fałszu. „Ideę globalnego ocieplenia wymyślili Chińczycy dla Chińczyków, aby uczynić amerykańską produkcję niekonkurencyjną” – napisał wówczas na Twitterze. Za tego typu wypowiedzi polityk spotkał się z ostrą krytyką środowisk postępowych.

W pierwszej połowie października Międzynarodowy Panel ds. Zmian Klimatu ogłosił raport, w którym ostrzegł, że ludzkość powinna do 2030 roku powstrzymać skutki zmian klimatycznych. Zdaniem „ekspertów” konieczne są zakrojone na szeroką skalę działania władz. W przeciwnym razie globalne ocieplenie doprowadzi jakoby do katastrof naturalnych.

Tymczasem analizy NASA sugerują, że dochodzi wręcz do oziębienia klimatu.

Źródła: cbsnews.com / businessinsider.com.pl

mjend


Źródło: Bibula – pismo niezalezne

 

OD ADMINA AJ: Zapoznaj się też z niedawno opublikowanym artykułem Światowej sławy klimatolog: rzekome ocieplenie klimatu to po prostu nonsens

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Ostatnio zmieniany Środa, 17 październik 2018 09:22
alexjones.pl Informacje ze świata Donald Trump: klimat się zmienia, ale nie wiem czy jest to dzieło człowieka