Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Syria: „Trwają przygotowania do prowokacji z użyciem broni chemicznej
Kategoria: Informacje ze świata   Wtorek, 06 listopad 2018 01:51 Autor: Andreas

Syria: „Trwają przygotowania do prowokacji z użyciem broni chemicznej

Syria: „Trwają przygotowania do prowokacji z użyciem broni chemicznej www.sott.net

Organizacje terrorystyczne w Syrii wraz z organizacją Białych Hełmów nadal przygotowują prowokacje z użyciem substancji trujących w celu zdyskredytowania rządu republiki, powiedział stały przedstawiciel Federacji Rosyjskiej przy ONZ Wasilij Nebenzja podczas posiedRosyjskie Centrum Pojednania Stron Konfliktuzenia Rady Bezpieczeństwa.

„Nadal pojawiają się niepokojące informacje o tym, że grupy terrorystyczne w Syrii we współpracy z Białymi Hełmami, kontynuują przygotowania zakrojonych na szeroką skalę prowokacja przy użyciu substancji trujących” — powiedział Nebenzja w Radzie Bezpieczeństwa.

Wyjaśnił, że Syryjczycy regularnie zwracają uwagę na te sygnały członków Rady Bezpieczeństwa, a „rosyjskie wojsko również posiada te dane”. „Na przykład, 27 października bojownicy Islamskiej Partii Turkiestanu (organizacja terrorystyczna zakazana w Federacji Rosyjskiej – red.) przerzucili 20 pojemników 10-litrowych z chlorem z Maaret an-Numan, a lokalni mieszkańcy poinformowali Rosyjskie Centrum Pojednania Stron Konfliktu, że działacze Białych Hełmów „prowadzili poszukiwanie osób, które chciałyby wziąć udział w zainscenizowanych nagraniach w zamian za produkty żywnościowe” — powiedział szef rosyjskiej misji na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ.

„Podobne informacje napływają też z prowincji Aleppo,"Białe Hełmy" przyniosły do osad Aazaz, Marea i Czobanbei kanistry z toksycznymi substancjami oraz profesjonalny sprzęt do filmowania” — powiedział Nebenzja.

Według niego „cel prowokacji jest oczywisty: przypięcie łatki naruszyciela trybu nierozprzestrzeniania broni w Syrii, aby dać początek nowym agresywnym działaniom przeciwko Damaszkowi, napiętnowanie Rosji jako rzekomo współpracującej w zakresie „obrzydliwych zbrodni władz”. „Nasi specjaliści wojskowi monitorują sytuację. Radiolokacyjne, chemiczne i biologiczne pojazdy rozpoznawcze zostały rozmieszczone na stanowiskach w pobliżu strefy zdemilitaryzowanej w prowincji Idlib, dzięki czemu sytuacja zostanie przeanalizowana” — zakończył dyplomata.

Wcześniej oficjalny przedstawiciel Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej, generał dywizji Igor Konaszenkow, poinformował, że członkowie organizacji Białe Hełmy przygotowują nowe prowokacje z użyciem broni chemicznej w Syrii i oferują lokalnym mieszkańcom udział w kręceniu scen w zamian za żywność.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Ostatnio zmieniany Wtorek, 06 listopad 2018 01:59
alexjones.pl Informacje ze świata Syria: „Trwają przygotowania do prowokacji z użyciem broni chemicznej