Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Hunowie XXI w. atakują. Pierwsza grupa migrantów z Ameryki Środkowej już w stolicy Meksyku!
Kategoria: Informacje ze świata   Środa, 07 listopad 2018 09:01 Autor: Andreas

Hunowie XXI w. atakują. Pierwsza grupa migrantów z Ameryki Środkowej już w stolicy Meksyku!

Imigranci na granicy Meksyku i Gwatemali Imigranci na granicy Meksyku i Gwatemali Źródło: YT/www.nczas.com

Pierwsza grupa migrantów z Ameryki Środkowej, idących od kilku tygodni w kierunku USA, dotarła w nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego do stolicy Meksyku. Na jednym ze stadionów w mieście Meksyk zorganizowano czasowe schronienie dla ok. 1000 osób.

Konwój, który przed czterema tygodniami wyruszył z miasta San Pedro Sula w Hondurasie, liczy ponad 5000 osób. Migranci, pochodzący głównie z Hondurasu, Salwadoru i Gwatemali, mówią, że uciekają przed przemocą, prześladowaniami i ubóstwem w ich krajach. Planują wtargnięcie siłą do Stanów Zjenoczonych. Według meksykańskich mediów, na stadionie Jesus Martinez Palillo władze zainstalowały zbiorniki, w których dostarczono 10 tys. litrów wody. Pomoc migrantom oferują także mieszkańcy oddając im ubrania i buty.

Prezydent USA Donald Trump zapowiedział w zeszłym tygodniu wysłanie kilku tysięcy dodatkowych żołnierzy na granicę z Meksykiem, aby nie dopuścić do jej przekroczenia przez migrantów. Naciska także na władze Meksyku, by zatrzymały pochód. Prezydent tego kraju Enrique Pena Neto zaoferował imigrantom tymczasowe dokumenty i zezwolenie na pracę, jeśli wystąpią oni o azyl w południowych stanach Chiapas i Oaxaca. W sobotę meksykańskie władze poinformowały, że rozpatrują prawie 2800 wniosków o azyl oraz że około 1100 osób zostało deportowanych.

Grupa, która jako pierwsza przybyła do miasta Meksyk, jest największa. W dalszym ciągu znajduje się ona ponad 800 km od granicy Stanów Zjednoczonych. Prawdopodobnie jeszcze w poniedziałek w kierunku stolicy wyruszy kolejna grupa, która przebywa obecnie w mieście Cordoba w leżącym bardziej na południu, przybrzeżnym stanie Veracruz. Do przebycia mają prawie 300 km. (PAP)

Za: Najwyższy Czas! (05/11/2018)

 INFO: Władze meksykańskiego stanu Veracruz udostępniły imigrantom 155 autobusów – podaje bankier.pl.

Portal podaje, że karawana nielegalnych imigrantów przyjęła propozycję p. Michała Yunesa, gubernatora stanu Veracruz i pojechała do miasta Meksyk autobusami strzeżonymi przez organizacje praw człowieka. Wcześniej media informowały, że Pentagon jest gotów wysłać 7 tys. żołnierzy na granicę USA z Meksykiem, aby zatrzymać karawanę imigrantów z Ameryki Środkowej, którzy zmierzają w stronę USA.

Źródło: bankier.pl

Opracował: GK

Za: korwin-mikke.pl (05/11/2018)

 


Źródło: Bibula – pismo niezalezne


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)



Ostatnio zmieniany Środa, 07 listopad 2018 09:46
alexjones.pl Informacje ze świata Hunowie XXI w. atakują. Pierwsza grupa migrantów z Ameryki Środkowej już w stolicy Meksyku!