Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Skandal w U.S. Navy. Marynarze odpowiedzialni za reaktor nuklearny ćpali środki halucynogenne
Kategoria: Informacje ze świata   Czwartek, 08 listopad 2018 09:02 Autor: Andreas

Skandal w U.S. Navy. Marynarze odpowiedzialni za reaktor nuklearny ćpali środki halucynogenne

USS Ronald Reagan USS Ronald Reagan Official U.S. Navy Page/Flickr/CC BY 2.0

Czternastu marynarzy służących na lotniskowcu z napędem atomowym USS Ronald Reagan (CVN-76) ma postawione zarzuty dyscyplinarne w związku z zażywaniem LSD. Odpowiadali za reaktor nuklearny.

Dwóch marynarzy stanie przed sądem wojskowym, z zarzutami posiadania i rozprowadzania narkotyku, a kolejni trzej oczekują na postawienie zarzutów. 10 marynarzy otrzymało kary dyscyplinarne. Zostali zawieszeni i odsunięci od pełnienia obowiązków.

Wszyscy z wyjątkiem jednego byli odpowiedzialni za obsługę reaktora nuklearnego napędzającego USS Ronald Reagan (CVN-76). Nie podano jakie dokładnie funkcje pełnili. Wydział reaktora nuklearnego na lotniskowcu liczy ok 400 osób.

Dowództwo lotniskowca zleciło kontrolę wszystkich prac związanych z użytkowaniem reaktora przez oskarżone osoby. Nie stwierdzono nieprawidłowości. Dowództwo twierdzi, że bezpieczeństwo załogi nie było zagrożone.

Lotniskowiec USS Ronald Reagan (CVN-76) służy w amerykańskiej 7 flocie na Pacyfiku. Stacjonuje w bazie Yokosuka w Japonii. Jest jednym z 10 lotniskowców klasy Nimitz jakie użytkuje U.S. Navy. Jednostki mają 332,8 metrów długości, 76,8 m szerokości i zanurzenie 11,3 m.

Każdy z nich napędzany jest dwoma reaktorami nuklearnymi, które pozwalają na osiągnięcie prędkości 30 węzłów. Załogę stanowi 3300 marynarzy,członków personelu lotniczego i pilotów. Na jego pokładzie może stacjonować do 90 samolotów. Główną siłę uderzeniową stanowią samoloty F/A-18 Hornet i Super Hornet.

 


Źródło: Bibula – pismo niezalezne


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Czwartek, 08 listopad 2018 09:37
alexjones.pl Informacje ze świata Skandal w U.S. Navy. Marynarze odpowiedzialni za reaktor nuklearny ćpali środki halucynogenne