Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Watykan naciskał na wydawnictwo w sprawie książki ze świadectwami abp Viganò o zaniedbaniach papieża
Kategoria: Informacje ze świata   Czwartek, 08 listopad 2018 09:09 Autor: Andreas

Watykan naciskał na wydawnictwo w sprawie książki ze świadectwami abp Viganò o zaniedbaniach papieża

Carlo Maria Viganò Carlo Maria Viganò Roman Catholic Archdiocese of Boston/Flickr/CC BY-ND 2.0

„Il Caso Viganò” (Sprawa Viganò) to najnowsza książka popularnego katolickiego autora Aldo Marii Valli.

Jak informuje amerykański portal Church Militant, „Pod koniec października renomowany watykański ekspert Aldo Maria Valli ogłosił wydanie swojej najnowszej książki, „Il caso Viganò – Il dossier che ha svelato il più grande scandalo all’interno della Chiesa” („Sprawa Viganò – dossier, który odsłonił największy skandal w Kościele”). Książka jest kompilacją wszystkich artykułów Valliego o zdumiewającym świadectwie byłego nuncjusza apostolskiego w Stanach Zjednoczonych i tytularnego arcybiskupa Ulpiana, abp Viganò.”

Przypomnijmy, że w sierpniu, nuncjusz apostolski w USA w latach 2011-2016, abp Carlo Maria Viganò, publicznie oskarżył papieża Franciszka o ignorowanie doniesień o nadużyciach seksualnych amerykańskiego kardynała Theodore’a McCarricka i przywrócenie go do łask pomimo wiedzy o pedofilskich i homoseksualnych skłonnościach tego hierarchy. W swoim oświadczeniu Viganò wezwał Franciszka do ustąpienia. Church Militant informuje, że książka Valliego jest nie tylko kompilacją publicznych oświadczeń Viganò w tej sprawie, lecz rownież zapisem jego prywatnych spotkań z byłym nuncjuszem. „Valli jest jednym z wielu włoskich dziennikarzy, z którymi osobiście skontaktował się Viganò, aby pomóc w publikacji swoich oświadczeń, wraz z Marco Tosattim i gazetą La Verità. Valli pozostaje w kontakcie z arcybiskupem i wielokrotnie upubliczniał komentarze Viganò o jego osobistej walce o pomoc w ujawnieniu skorumpowanego systemu władzy w hierarchii kościelnej” – informuje portal.

Wydawcą książki jest Fede & Cultura. Portal informuje, że wydawnictwo „zostało zmuszone do ograniczenia dalszych wydań tej książki.” Wydawnictwo poinformowało, że było poddane ogromnej presji „ze strony Kościoła, aby nie publikować niczego innego, co stawiałoby papieża w złym świetle.”

kresy.pl / church militant

Za: Kresy.pl (6 listopada 2018)

 


 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

  • Watykan naciskał na wydawnictwo w sprawie książki ze świadectwami abp Viganò o zaniedbaniach papieża

Tags:censorship, homo, sex abuse, vatican, vaticanum2

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=105130 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.

Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.

Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.

UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]Źródło: Bibula – pismo niezalezne


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Ostatnio zmieniany Czwartek, 08 listopad 2018 12:37
alexjones.pl Informacje ze świata Watykan naciskał na wydawnictwo w sprawie książki ze świadectwami abp Viganò o zaniedbaniach papieża