Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Popiera roszczenia amerykańskich Żydów. Teraz będzie szefem komisji spraw zagranicznych w Kongresie USA
Kategoria: Informacje ze świata   Czwartek, 08 listopad 2018 09:07 Napisał

Popiera roszczenia amerykańskich Żydów. Teraz będzie szefem komisji spraw zagranicznych w Kongresie USA

Eliot Engel Eliot Engel United States Congress/Public Domain

W natłoku informacji z krajowego podwórka może umknąć nam ważna informacja zza oceanu. Otóż szefem komisji spraw zagranicznych w amerykańskim kongresie zostanie Eliot Engel - członek Partii Demokratycznej, którego dziadkowie żydowskiego pochodzenia wyemigrowali z Ukrainy. Problem w tym, że Engel nigdy nie przepadał za Polską. Swego czasu był przeciwnikiem przyjęcia nas do NATO, a obecnie popiera roszczenia amerykańskich Żydów dotyczące mienia bezspadkowego pozostawionego w Polsce.

W USA dwa dni temu odbyły się wybory do Senatu i Izby Reprezentantów. W Senacie większość będą mieli republikanie. W Izbie Reprezentantów - demokraci. Tam też po raz 16-ty wybrany został Eliot Engel - reprezentant demokratów z okręgów nowojorskiego. Dlaczego warto zapamiętać to nazwisko?

Wyjaśnień w tej sprawie udzielił Tomasz Wróblewski - dziennikarz i publicysta, były redaktor naczelny tygodnika "Newsweek Polska" (2001 – 2004, 2005 – 2006), "Dziennika Gazety Prawnej" (2010 – 2011), dziennika "Rzeczpospolita" (2011–2012) oraz tygodnika "Wprost" (2015 - 2016). Wczoraj na swoim twitterze opublikował następujący wpis:

"Zapamiętajcie to nazwisko. Eliot Engel będzie nowym szefem komisji spraw zagranicznych w amerykańskim Kongresie. Nie lubił nigdy Polski. Przeciwny przyjęciu nas do NATO, popiera roszczenia amerykańskich Żydów".

Pobieżny research w sieci nie pozostawia wątpliwości - Eliot Engel może być dla Polski nie lada problemem, szczególnie w zakresie działalności World Jewish Restitution Organization (WJRO). Przypomnijmy, że ta organizacja forsuje pogląd, jakoby mienie bezspadkowe pozostawione przez ofiary Zagłady powinno należeć do nich (ewentualnie powinni oni otrzymać stosowne rekompensaty finansowe).

Pisałem już o tym kiedyś, ale nie zaszkodzi powtórzyć - w przypadku roszczeń amerykańskich Żydów gra toczy się o potencjalne wyłudzenie od Polski dziesiątek miliardów złotych, dlatego każde ciosy były, są i będą dozwolone. Nie mam wątpliwości, że Eliot Engel na stanowisku szefa komisji spraw zagranicznych w amerykańskim kongresie zrobi wiele, aby takie organizacje jak WJRO ostatecznie dopięły swego.

Linki do materiałów źródłowych znajdziesz pod artykułem na:

Źródło: Niewygodne.info.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Artykuły powiązane

alexjones.pl Informacje ze świata Popiera roszczenia amerykańskich Żydów. Teraz będzie szefem komisji spraw zagranicznych w Kongresie USA