Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Ambasady USA i Kanady ostrzegają przez Marszem Niepodległości
Kategoria: Informacje ze świata   Sobota, 10 listopad 2018 08:02 Autor: Andreas

Ambasady USA i Kanady ostrzegają przez Marszem Niepodległości

Kadr z filmu Star Trek Kadr z filmu Star Trek mem interentowy

Największy sojusznik i protektor państwa polskiego nie ma najwyraźniej dobrego zdania o zdolnościach obecnego rządu w dziedzinie bezpieczeństwa publicznego. Ambasada USA wygłosiła apel do swoch obywateli przebywających w Warszawie. Dyplomaci zalecają aby Amerykanie pozostali w domach 11 listopada.

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Polsce apeluje o unikanie przebywania na trasie manifestacji i niezwracanie na siebie uwagi. Podobne ostrzeżenie wydał też Departament Stanu USA. Placówka przypomina, że „w poprzednich latach niektórzy uczestnicy marszu zorganizowanego przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości nieśli transparenty, rzucali race i skandowali hasła wymierzone w mniejszości rasowe, seksualne i religijne”. Wspomina też o „starciu uczestników marszu z demonstrantami z kontrmanifestacji”.

Ostrzeżenie pojawiło się również  na twitterowym profilu Biura Spraw Konsularnych, gdzie znajdujemy informację o marszu i przypomniano, że w poprzednich latach dochodziło do przemocy między manifestującymi i kontrdemonstrantami.

Podobny komunikat wydała też Ambasada Kanady. Placówka ostrzegła swoich obywateli przed niebezpieczeństwami czekającymi ich w najbliższą niedzielę w Polsce. W internetowym komunikacie podano, że pokojowe demonstracje mogą w każdej chwili stać się źródłem agresji i generować problemy z transportem publicznym. Obywatelom Kanady podróżującym do Polski zalecono „unikanie trasy marszu i demonstrujących” oraz monitorowanie sytuacji w lokalnych mediach.

Ofiary przemocy ze strony uczestników Marszu Niepodległości, które nie są obywatelami państw Ameryki Północnej mogą uzyskać wparcie w biurze Fundacji Ocalenie. „Dla osób, które będą potrzebowały pomocy w wyniku możliwych zajść 11.11.2018, będzie tego dnia prowadzony specjalny dyżur w godzinach 12:00-19:00 na Kruczej 6/14a.


Bądźcie bezpieczne i bezpieczni” – czytamy na fanpejdżu organizacji.Źródło: Portal STRAJK


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Ostatnio zmieniany Sobota, 10 listopad 2018 09:21
alexjones.pl Informacje ze świata Ambasady USA i Kanady ostrzegają przez Marszem Niepodległości