Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Co się dzieje na świecie - 22.11.2018
Kategoria: Informacje ze świata   Środa, 28 listopad 2018 09:09 Napisał

Co się dzieje na świecie - 22.11.2018

Co się dzieje na świecie - 22.11.2018 frankieleon/Flickr/CC BY 2.0

Izrael będzie kontrolować wybrzeża Europy i strzec europejskich granic przed... uchodźcami - pisze Peter Koenig.

To brzmi trochę jak głupi dowcip. A nie jest. Jeden rząd faszystowski wspomaga inny rząd faszystowski. Już kiedyś pisałem o tym, jak faszyzm atakuje zachodnie państwa, ostrzegając, że Unia Europejska stopniowo, ale coraz szybciej, zamienia się w faszystowską dyktaturę pod płaszczykiem demokratycznej obrony “demokracji” - i to przez niewybranych demokratycznie szefów Komisji Europejskiej.

Obywatele Unii Europejskiej zostali oszukani przez neo-liberalną propagandę, która każe im wierzyć, że żyją w demokracji, i że są wolni i chronieni przez policję i wojsko. Rzeczywiście, taka ochrona jest widoczna niemal na każdym rogu ulicy w dużych miastach Francji, w kraju, który ma czelność wprowadzić permanentny stan wyjątkowy w prawo konstytucyjne. I inne państwa Europy idą śladem Macrona.

Nic dziwnego, że rządy państw członkowskich Unii powstały przy pomocy fałszywych wyborów, Cambridge Analytica i rozmaite tricki portali społecznościowych, znane już na całym świecie - no i naturalnie tysiące oficjalnych mediów MSM (mainstream media). To byłby nieprawdopodobny zbieg okoliczności, że praktycznie wszystkie głowy państw Unii postępuja zgodnie z doktryną neoliberalną lub wręcz faszystowską. I różnice między tymi państwami są minimalne.

Najbardziej oczywisty jest fakt, że neonaziści rozprawiają się z terminem populizmu, nie zważajac na to, że właściwie populizm ma szerokie poparcie ludności. Czy to może populizm jest wyznacznikiem demokracji?

Premier Węgier Viktor Orban i polski skrajnie prawicowy Andrzej Duda podpadają pod tę kategorię, i wkrótce rząd włoski, tak naprawdę prowadzony przez wicepremiera Matteo Salvini, który praktycznie rządzi we Wloszech kosztem partii wiodącej Pięć Gwiazd, też doszlusuje. Kazdy, kto odmawia podporządkowania się Brukseli, jest ‘populistą’. Proste. I nie ma żadnych przypadkowych zbiegów okoliczności.

Wracając do tytułu: Izraelska, prywatna firma militarna Elbit Systems LTD wygrała dwuletni kontrakt unijny na tzw. Monitor European Shores (Ochronę Wybrzeży Europy) na 68 milionów dolarów. Kontrakt ten może być wznowiony po dwóch latach, a ma on na celu monitorowanie i kontrolę Morza Śródziemnego i wybrzeży państw europejskich. Wyniki tego szpiegowania mają być przesyłane do Brukseli i rzadów państw Unii.

Całkowita inwigilacja i faszyzm są już w drodze. Z całą pewnością nie było żadnego konkurencyjnego przetargu, jeśli chodzi o kontrakt. To jedna faszystowska rączka myje drugą. Tak, to bardzo niepokojące, jak i cała sytuacja w obecnej Europie. I ludność Europy nie ma o niczym pojęcia ponieważ żyje wygodnie w przeświadczeniu, że jej wolność, prawa obywatelskie są ograniczane pod pretekstem bezpieczeństwa narodowego i publicznego.

Oto co może osiągnąć kilka aktów prowokacji terrorystycznych: ludzie gwałtownie domagają się ochrony bezpieczeństwa od policji. Im więcej policji - tym lepiej. I to rządy faszystowskie najchętniej idą naprzeciw obywatelom, którzy domagają się coraz większej opieki służb bezpieczeństwa publicznego. I to rządy totalitarne są gotowe odpowiedzieć na desperackie wołania obywateli. Faszystowski rząd zawsze chętnie przejmie rolę fałszywego protektora i obroncy. Wiadomo, że Izrael uzbroił neonazistowski rząd Ukrainy.

Celem polityki monitorowania brzegów Europy jest zapewnienie, że żaden Palestyńczyk, uwięziony w Gazie nie przedostanie się do Europy, by uniknąć okrutnego losu, jaki ich czeka w Palestynie. Dwa miliony Palestyńczyków zostało uwięzionych i ich los został przypieczętowany: maja byc zamknieci w tym otwartym obozie koncentracyjnym; mają być torturowani, zagłodzeni i w końcu wymordowani. O to chodzi syjonistom Izraela.

To nie jest antysemityzm i antysemickie stwierdzenie. Miliony Izraelitów potępiają faszystowską politykę Izraela. Ale tym się odbiera prawo głosu. Nie mają prawa protestować i na dodatek są systematycznie indoktrynowani kłamstwami, fałszywymi oskarżeniami, że Palestyńczycy stanowią zagrożenie dla istnienia Izraela.

A to w ogóle nie jest prawda. To bezczelne kłamstwo podtrzymywane przez Stany Zjednoczone, w których interesie leży permanentny konflikt na Bliskim Wschodzie, żeby kontrolować bogactwa naturalne, a Izrael jest bardzo ważnym sprzymierzeńcem, nawet wiecej niż sprzymierzeńcem. Dzięki Izraelowi i AIPAC (American Israeli Public Affairs Committee - najsilniejsze lobby w Waszyngtonie) - Izrael to niekończące się źródło pieniędzy dla amerykańskich polityków - Izrael, który szczodrze płaci na kampanię wyborczą obu partiom w jednopartyjnym systemie USA, tak naprawdę rządzi na całym Bliskim Wschodzie.

Przez Izrael rozumiemy państwo rządzone przez Syjon, nie przez mieszkańców, którym marzy się pokój i przyjazne stosunki z Palestyną. Izraelici, którzy zdają sobie sprawę, że okupują palestyńską ziemię, i którzy nie zostali oszukani przez tych, którzy już od 70 lat przekręcają historię, zmieniają podręczniki szkolne i udają, że Ziemia Święta do nich należy - ci Izraelici wierzą, że można wspólnie mieszkać na jednym terytorium i uznać równe prawa dla wszystkich mieszkańców Bliskiego Wschodu

Celem tego artykułu nie jest atakowanie spokojnych obywateli Izraela, a jest ich większość i nie należy oskarżać ich o faszyzm. To dyktatorskie rządy Izraela, które są ściśle powiązane z neofaszystowską administracją Trumpa, i ci którzy rządzą w Waszyngtonie we wszystkich ‘think- tankach’ zagranicznej polityki USA.

Neoliberalny i neonazistowski Izrael chce kompletnie zniszczyć Palestynę, Iran, Syrię, a są w bardzo bliskiej przyjaźni z bandycką Arabią Saudyjską, masowymi mordercami dzieci w Jemenie, saudyjskimi bandziorami, którzy niszczą dostawy wody i system kanalizacji w Jemenie, czym powodują nędzę, głód i coraz to nowe epidemie jak np. cholera.

Izraelska firma kontraktowa pochwaliła się, że wygrała przetarg na ten morderczy kontrakt szpiegowski dla Agencji Morskiego Bezpieczeństwa. Będą patrolować całe wybrzeże Europy śródziemnomorskiej. A będą to robić przy pomocy dronów, i będą informować ‘odnośne władze’ o podejrzanych łodziach pełnych uchodźców, którzy szukają ratunku w ucieczce przed rakietami, bombami i terrorem Tel Awiwu.

Ci uchodźcy uciekają przed nieprawdopodobnym terrorem stworzonym przez państwa europejskie, które stworzyły piekło na palestyńskiej ziemi. I liczba palestyńskich uchodźców rośnie, ludzie próbują wydostac się z Gazy - obozu eksterminacji ludności palestyńskiej. Uchodźcy szukają ratunku w Europie, bo gdzie mają uciekać? Jak na ironię, ofiary terroru uciekają do swojego kata szukać schronienia. Bo też gdzie mają uciekać?

No więc te bezpilotowe izraelskie drony będą automatycznie informować izraelskie władze militarne o tym, co się dzieje na morzu i wybrzeżach Europy, a te władze natychmiast będą wyłapywać uciekających uchodźców i zmuszać ich do powrotu do Gazy - miejsca tortur i zagłady narodu palestyńskiego. A następnie złapani na morzu uciekinierzy będą surowo karani.

Warunki okrutnego terroru w Gazie staly się ‘normalnością życia’ i tak są widziane przez Europejczyków i całą zachodnią demokrację. Europejczycy po prostu będą się przyglądać, jak kolejne tłumy palestyńskich cywilów, dorosłych i dzieci idą na rzeź, tylko dlatego, że chciały wyrwać się z piekła nazwanego Gazą.

W ostatnim tygodniu armia izraelska z inicjatywy ministra wojny Avigdora Liebermana, neonazistowskiego mordercy, napadła na Gazę w odpowiedzi na reakcje Hamasu - i zbombardowała cywilne osiedla rakietami wystrzelonymi z Ashkelonu; masowe bombardowania zniszczyły resztę Gazy. Czy wiecie, że ogromny procent palestyńskich dzieci ma amputowane rece i nogi? Jaka przyszłość czeka te dzieci nawet wtedy, gdy nastąpi pokój? - O ile nastapi.

I pomyśleć tylko, Netanjahu celebrował hipokryzję stulecia (1918) - zakończenie pierwszej wojny światowej razem z bandą hipokrytów takich jak on sam, z wyjątkiem Putina, którego obecności na tych fałszywych obchodach nie bardzo rozumiem. To stało się z Zachodem: Zachód kolonizował, niewolił i gwałcił Azję, Afrykę i Amerykę Łacińską. Przez co najmniej 1000 lat robił to bezkarnie. Dlaczego teraz miałby się ten Zachód zmienić?

Obecnie Zachód robi to bardziej wyszukanymi metodami: finansowym zniewoleniem. To jest bezwstydny, kryminalny neokolonalizm! Ten dwu - czteroletni kontrakt izraelskiej firmy Elbit Systems Ltd to nic innego jak europejska wojna by proxy; europejski terror, bestialstwo i znieczulica.

Nie należy zapominać, że Stany Zjednoczone to dziedzictwo Europejczyków, którzy emigrowali przez Atlantyk. Firma Elbit Systems Ltd będzie zaopatrywać kraje Unii Europejskiej w serwis informacyjny przy pomocy bezpilotowych dronow patrolowych. To w teorii. W praktyce będą bezprawnie konfiskować te często niesprawne łodzie z uchodźcami, czym przyczynią się do zwiększenia wypadków śmiertelnych wśród uchodźców. We wrześniu transfer uchodźców UNHCR był najgorszy w tym roku. Ponad 1600 ofiar śmiertelnych.

“Rocket News” donosi:
W październiku firmy izraelskie podpisały umowy z ONZ na dostawę wody i usług ochroniarskich dla placówek i sił ONZ w Afryce. Izrael również ‘wygrał’ kontrakt na 777 milionów dolarów na dostawę rakiet obronnych do Indii; a także okazało się, że to Izrael jest wiodącym eksporterem urządzeń szpiegowskich używanych przez rządy totalitarne i dyktatorskie przeciwko cywilom na całym świecie.

Te multimilionowe kontrakty w różnych regionach świata mają nie tylko pomóc izraelskiej ekonomii, ale mają za zadanie wzmocnić pozycję Izraela jako wiarygodnego dostawcę usług i urządzeń.
Według zachodnich mediów cokolwiek syjonistyczny Izrael - wybrany naród robi, jest bardzo przydatne Matce Ziemi. Jak długo jeszcze potrwa, zanim narody świata się obudzą i zaczną domagać się zakończenia tej farsy.

Napisał: Peter Koenig

Przetłumaczyła: Tiamat

Wersja angielska: Globalresearch.ca

 Autor: Peter Koenig jest ekonomistą i analitykiem geopolityki. Jest również specjalistą od zasobów wodnych i ochrony środowiska. Przez 30 lat współpracował z Bankiem Światowym i WHO (Swiatowa Organizacja Zdrowia) w dziedzinie ekologii i zasobów wodnych. Wyklada na uniwersytetach w USA, Europie i poludniowej Afryce.

Pisze regularnie do Global Research, Sputnika, Press TV, Winnicy Sakera i innych portali. Jest autorem “Impolzja thriller ekonomiczny o wojnie, ekologicznym niszczeniu i chciwości korporacji” - fikcji opartej na faktach - jest to owoc 30-letniej pracy w Banku Światowym. Jest także autorem “Porządek świata i rewolucja - eseje z Ruchu Oporu".


Źródło: Zygmunt Białas Neon24.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(8 głosów)alexjones.pl Informacje ze świata Co się dzieje na świecie - 22.11.2018