Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Węgry wesprą ogólnoeuropejską walkę z „antysemityzmem”
Kategoria: Informacje ze świata   Poniedziałek, 03 grudzień 2018 09:07 Autor: Andreas

Węgry wesprą ogólnoeuropejską walkę z „antysemityzmem”

Węgry wesprą ogólnoeuropejską walkę z „antysemityzmem” zeevveez/Flickr/CC BY 2.0

Węgierski rząd zamierza przekazywać rocznie blisko półtora miliona euro na jedną z organizacji, której głównym celem ma być walka ze zjawiskiem „antysemityzmu” na terenie całej Europy. Fundacja Czyn i Ochrona dzięki otrzymanym środkom ma prowadzić działalność edukacyjną na kontynencie, a także otworzyć swoje przedstawicielstwo w Brukseli w celu koordynacji swoich programów i uruchomić własną infolinię.

Rzecznik rządu Viktora Orbána, Zoltán Kovács, poinformował, iż wspomniana fundacja automatycznie otrzyma co roku dotację w wysokości blisko 1,5 miliona euro. Dzięki przekazaniu tych funduszy ma być umożliwione edukowanie Europejczyków w zakresie historii i badań nad „antysemityzmem”, otwarcie biura organizacji w Brukseli oraz uruchomienie specjalnej infolinii, dzięki której możliwe będzie zgłaszanie incydentów o tym charakterze.

Ponadto projekt ten ma być częścią ogólnoeuropejskiego ruchu przeciwko dyskryminacji Żydów, dlatego ma dostarczać raporty na temat „antysemityzmu” we wszystkich dwudziestu ośmiu językach państw Unii Europejskiej. W planach znajduje się także stałe monitorowanie przekazów pojawiających się w mediach, mediach społecznościowych oraz w debacie publicznej.

Fundacja Czyn i Ochrona została założona w listopadzie 2012 roku przez ortodoksyjnego rabina Slomó Kövesa, który wcześniej był przywódcą Związku Wyznaniowego Gmin Żydowskich na Węgrzech (MAZSIHISZ). Utworzenie jej ogólnoeuropejskiej emanacji otrzymało z kolei poparcie izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu, a także społeczności żydowskich w Belgii, Francji, Hiszpanii i Holandii.

Na podstawie: hvg.hu, 168ora.hu.

 

Źródło: AUTONOM.PL 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 03 grudzień 2018 11:03
alexjones.pl Informacje ze świata Węgry wesprą ogólnoeuropejską walkę z „antysemityzmem”