Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Izraelskie święto niepodległości w polskiej ambasadzie
Kategoria: Informacje ze świata   Wtorek, 04 grudzień 2018 09:08 Autor: Andreas

Izraelskie święto niepodległości w polskiej ambasadzie

Izraelskie święto niepodległości w polskiej ambasadzie openDemocracy/Flickr/CC BY-SA 2.0

Rezydencja ambasadora Polski w Stanach Zjednoczonych stanie się miejscem organizacji wspólnych obchodów rocznic uzyskania niepodległości, które w tym roku świętuje nasz kraj oraz państwo syjonistyczne. Jednym ze współorganizatorów wspólnych obchodów, podczas których odbędzie się między innymi koncert w języku jidysz, jest fundacja zajmująca się zachowywaniem żydowskiej spuścizny kulturalnej.

„Dołączcie do nas, by świętować przeplatające się kulturalne, kulinarne i społeczne związki pomiędzy Polską a Izraelem”  – tak brzmi wspólne zaproszenie, jakie wystosowali polski ambasador Piotr Wilczek i jego izraelski odpowiednik Ron Dermer. Organizatorzy obchodów uzyskania niepodległości przez oba kraje liczą, iż na uroczystość przybędą polscy, żydowscy oraz amerykańscy goście, którzy wysłuchają między innymi koncertu polskiej wokalistki śpiewającej w języku jidysz.

W organizację obchodów, które będą miały miejsce w rezydencji polskiego ambasadora w Waszyngtonie, zaangażowała się również fundacja Taube Philanthropies, której celem jest rozpowszechnianie żydowskiej spuścizny kulturalnej. Organizacja uważa bowiem, iż Żydzi „są zagrożeni asymilacją” i stoją w obliczu „bezprecedensowego globalnego zagrożenia”, także na terytorium izraelskim.

Na podstawie: tvp.info, taubephilanthropies.org.

 

Źródło: AUTONOM.PL

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(6 głosów)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Wtorek, 04 grudzień 2018 13:32
alexjones.pl Informacje ze świata Izraelskie święto niepodległości w polskiej ambasadzie