Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata CNN: Trump zadecydował o „całkowitym” i „szybkim” wycofaniu wojsk amerykańskich z Syrii
Kategoria: Informacje ze świata   Czwartek, 20 grudzień 2018 08:08 Autor: Andreas

CNN: Trump zadecydował o „całkowitym” i „szybkim” wycofaniu wojsk amerykańskich z Syrii

CNN: Trump zadecydował o „całkowitym” i „szybkim” wycofaniu wojsk amerykańskich z Syrii Gage Skidmore/Flickr/CC BY-SA 2.0

CNN informuje, że trwają przygotowania do „całkowitego” i „szybkiego” wycofania wojsk amerykańskich z Syrii, powołując się na przedstawiciela amerykańskiego Departamentu Obrony.

Trump zasygnalizował dzisiaj decyzję o wycofaniu na Twitterze, gdy wskazał, że jedynym powodem, dla którego wyrażał zgodę na obecność żołnierzy amerykańskich w Syrii, była walka z Państwem Islamskim.


@realDonaldTrump
We have defeated ISIS in Syria, my only reason for being there during the Trump Presidency.
[Pokonaliśmy ISIS w Syrii, co było jedynym powodem naszego tam przebywania w czasie mojej prezydentury]

 

Jak podkreśla CNN, powołując sie na urzędnika z resortu obrony, „Decyzja, która byłaby odwróceniem od poprzedniej polityki USA, została podjęta przez prezydenta Donalda Trumpa, który od dawna sygnalizował swoje pragnienie wyjścia z Syrii”.

Przypomnijmy, że Trump już wcześniej zapowiadał, że pragnie wycofania wojsk USA z Syrii, co jednak było później podważane przez jego doradcow, którzy zapewniali, że Amerykanie pozostaną w Syrii, dopóki siły irańskie nie wycofają się z tego kraju.

Stany Zjednoczone mają około 2000 żołnierzy na ziemi w Syrii, gdzie szkolą głównie lokalne siły do zwalczania Państwa Islamskiego. Popierane przez USA i kierowane przez Kurdów Syryjskie Siły Demokratyczne odniosły niedawno sukces przeciwko grupie terrorystycznej i znajdują się na krawędzi zdobycia ostatniego dużego miasta, które znajduje się na wschód od Eufratu, informuje CNN.

kresy.pl / cnn

Źródło: Kresy.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Ostatnio zmieniany Czwartek, 20 grudzień 2018 11:18
alexjones.pl Informacje ze świata CNN: Trump zadecydował o „całkowitym” i „szybkim” wycofaniu wojsk amerykańskich z Syrii