Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Czy Brytyjczyk to frajer…
Kategoria: Informacje ze świata   Piątek, 18 styczeń 2019 07:08 Autor: Andreas

Czy Brytyjczyk to frajer…

Czy Brytyjczyk to frajer… TJ Beitelman/Flickr/CC BY 2.0

Łączenie się polityków prawicowych w większą gromadkę pod hasłem wprowadzenia zmian w Unii Europejskiej jako żywo przypomina argumentację z dawnych czasów kiedy to frakcja PZPR przekonywała, że komunizm może mieć ludzką twarz i należy go tylko zreformować. Reforma sprawiła, że tkwimy w nim po uszy. Wiele głosów porównuje UE do byłego Związku Radzieckiego, pod którego dyktando zapadały decyzje polityczne i gospodarcze. Czy teraz jest inaczej? Ład potrzebny jest na własnym podwórku, a UE jest jak kasyno, które zbyt drogo kosztuje, by ryzykować grę. Krupier będąc na etacie dba o interes pracodawcy. Traktaty łączące z tą instytucją mają wartość papieru na jakim zostały zapisane.

Polityk jest nikim poza sferą działalności politycznej. Z dbałości o własną pozycję usprawiedliwia swoje czyny. Jeśli kierowałby się interesem wyborców i państwa, wówczas skupiałby się na działaniach w obrębie swego państwa korygując legislację działalnością w parlamencie i przywracał podstawowe zasady gospodarki, czyli równe traktowanie podmiotów gospodarczych zamiast faworyzowania zagranicznych kosztem podatnika, co  przekreśla zdrową konkurencyjność. To podstawa.

Ostatecznie przekonani o szkodliwości unijnego członkostwa Brytyjczycy uznali  poprzez referendum, że rozwód oznacza rozwód. Unijne naciski, że będą musieli płacić jakieś alimenty, kary, zobowiązania po 29 marca 2019 r. zostały  ostro oprotestowane. W debacie na forum Izby Gmin przypomniano premier T. May, że nie można godzić się na żaden układ, bo referendum jest zobowiązujące, a wyjście ma znaczyć wyjście bez stawiania warunków, tym bardziej ich akceptację. Oto kilka wypowiedzi N. Farage w  PE ukazujące styl w jakim broni się interesu swego państwa.

„Panie Juncker, stara się pan odświeżyć wizerunek Unii zapowiadając nowe otwarcie. Robicie to samo co 5 lat, znowu to widać na wielkim plakacie z pańskim wizerunkiem i hasłem ‘Nowy początek ekipy pod przywództwem Junckera’. Co nowego w tym, że w składzie są czterej byli premierzy, dziewiętnastu byłych ministrów, siedmiu byłych komisarzy, czyli spalonych we własnych krajach  polityków. A już szczytem jest pan jako przewodniczący, którego kompetencji nie podważam. Wykazał się pan doskonale swymi kompetencjami, gdy w interesie wielonarodowych korporacji umożliwił im pan uniknięcia  płacenia setek milionów euro podatków należnych od korporacji  dzięki redukcji owej należności do 1% – 2% podatku w Luksemburgu podczas pańskiego premierowania w tym kraju. Pańskie aktualne propozycje są tak nowe jak zakorkowana butelka stęchłego wina.

Zapowiedział pan minimalistyczne podejście do legislacji. Rozumiem, że jako mądrzejszy i sprytniejszy od poprzedników wprowadzi pan zakaz serwowania określonych produktów w restauracjach, choćby jak użycie oliwy z oliwek podobnie jak rozporządzenie dotyczące ogórków parę lat temu. Sięgając nie dalej jak rok 2005 minimalizm prawny rozporządzeń zawarty został na  170 000 stron. Teraz to  chyba sięga  ponad milion stron. Jeśli Europa miałaby uzyskać minimum konkurencyjności, to należy dokonać cięć w przepisach dotyczących małych i średnich przedsiębiorstw. To jest warunkiem konkurencyjności by sprostać ekonomicznym gigantom.

Są dwie dziedziny, w których należy mówić o jakimś minimum. Jeśli chodzi o Wielką Brytanię pierwszą jest kwestia migracji, o której pan powiada, że nie podlega dyskusji. Drugą jest sprawa przyjęcia euro przez Grecję, która miałaby się znacznie lepiej bez spełnienia tego warunku.”

Na uwagę o niestosowności angielskiej flagi umieszczonej na stanowisku zajmowanym przez N. Farage’a  z racji miejsca debaty jakim jest Parlament Europejski, N. Farage ripostuje.

„Uważam, że w zróżnicowanej Europie stworzonej przez różne kraje, zróżnicowany poziom podatków jest zdrowym objawem, mogą więc istnieć zróżnicowane flagi jak i  poziomy podatków. Zaś jeśli chodzi o tę flagę to nie jest ona flagą Anglii, lecz flagą Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii. Przy okazji, jako konstrukcja polityczna jesteście  w Europie skreśleni.”

www.youtube.com/watch?v=f23xmTychZyw [od admina AJ: film zablokowany przez YT i jest niedostępny]

Jola


brexit

Źródło: Wolna Polska – Wiadomości


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(12 głosów)Ostatnio zmieniany Piątek, 18 styczeń 2019 10:24