Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Jest plan ewakuacji królowej Elżbiety na wypadek zamieszek związanych z Brexitem
Kategoria: Informacje ze świata   Wtorek, 05 luty 2019 08:04 Napisał

Jest plan ewakuacji królowej Elżbiety na wypadek zamieszek związanych z Brexitem

Jest plan ewakuacji królowej Elżbiety na wypadek zamieszek związanych z Brexitem Wikimedia CommonsPublic Domain (2)

Brytyjskie media podają, że w przypadku, gdy dojdzie do zamieszek po twardym Brexicie, wprowadzony zostanie plan ewakuacji królowej Elżbiety, która ma zostać wywieziona do tajnego miejsce poza Londynem.

Zgodnie z informacją podaną „Sunday Times” przez anonimowego urzędnika pracującego w radzie ministrów, jeśli w Wielkiej Brytanii dojdzie do zamieszek związanych z twardym Brexitem, królowa Elżbieta II zostanie ewakuowana ze stolicy w „bezpieczne miejsce”.

- Awaryjne plany ewakuacji istnieją od czasów Zimnej Wojny, ale teraz byłyby ponownie wskrzeszone w przypadku zamieszek, które mogłyby wybuchnąć po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez zawarcia porozumienia – podaje w rozmowie z „Sunday Times” anonimowy urzędnik.

Plany ewakuacji zostały sporządzone w czasie Zimnej Wojny na wypadek rosyjskiego ataku nuklearnego, a parę tygodni temu unowocześniono je na wypadek zamieszek po twardym Brexicie.

Zamieszki brane są pod uwagę w przypadku niezawarcia umowy z Unią Europejską, ale Theresa May twierdzi, że „jest zdeterminowana” do uzyskania lepszych warunków porozumienia ws. Brexitu i chciałaby uniknąć konieczności przesunięcia daty wyjścia z UE. Niestety Unia Europejska daje jasno do zrozumienia Wielkiej Brytanii, że nie zamierza już siadać do stołu negocjacyjnego.


Źródło: Polishexpress.co.uk


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)alexjones.pl Informacje ze świata Jest plan ewakuacji królowej Elżbiety na wypadek zamieszek związanych z Brexitem