Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Israel Katz: „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matek”. Komentarz MSZ Polski
Kategoria: Informacje ze świata   Poniedziałek, 18 luty 2019 08:03 Autor: Andreas

Israel Katz: „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matek”. Komentarz MSZ Polski

Israel Katz: „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matek”. Komentarz MSZ Polski danielpeinado.photo/Flickr/CC BY 2.0

„To jest naprawdę zadziwiające, że nowo mianowany minister spraw zagranicznych Izraela cytuje takie haniebne i rasistowskie uwagi. Całkowicie nie do przyjęcia” - napisał na swoim koncie na Twitterze ambasador Polski w Izraelu Marek Magierowski.

W taki sposób skomentował on wypowiedź nowo mianowanego szefa izraelskiego MSZ Israela Katza, który w wywiadzie dla stacji Channel 13 TV stwierdził, że „Polacy kolaborowali z nazistami", a także „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matek".

Swój komentarz w sprawie wypowiedzi szefa MSZ Izraela zamieścił na Twitterze także wiceszef MSZ Polski Bartosz Cichocki.

„Nowo zainaugurowana inicjatywa Warszawska by ustabilizować Bliski Wschód natychmiast i bez zaskoczenia znajduje swoich przeciwników. Nie zaskakuje też wykorzystywanie przez nich uprzedzeń polsko-izraelskich, polsko-żydowskich. Ale niesmaczna antypolska uwaga @Israel_catz jest nie do pojęcia" — napisał wiceminister i dodał, że „obrona pokoju, demokracji na Bliskim Wschodzie i prawa Izraela do bezpieczeństwa jest na szali. Polska z dumą angażuje się w ten wysiłek. Nie poddamy się antypolskiemu rasizmowi".

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk poinformował wcześniej, iż premier Mateusz Morawiecki nie poleci na szczyt Grupy Wyszehradzkiej do Jerozolimy. Na spotkaniu w Izraelu na czele polskiej delegacji zastąpi go szef MSZ Jacek Czaputowicz.

Odmowa jest związana z sytuacją wokół interpretacji słów premiera Izraela Binjamina Netanjahu o udziale Polaków w zbrodniach Holokaustu.Źródło: Sputnik Polska 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 18 luty 2019 09:32
alexjones.pl Informacje ze świata Israel Katz: „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matek”. Komentarz MSZ Polski