Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Amerykanie przygotowują teren pod inwazję na Wenezuelę ?
Kategoria: Informacje ze świata   Środa, 27 luty 2019 07:08 Autor: Andreas

Amerykanie przygotowują teren pod inwazję na Wenezuelę ?

rzeczony Mike Pence rzeczony Mike Pence Gage Skidmore/Flickr/CC BY-SA 2.0

Stacja CNN, powołując się na słowa dwóch anonimowych amerykańskich oficerów, poinformowała o zwiększonej liczbie amerykańskich lotów rozpoznawczych prowadzonych w międzynarodowej przestrzeni powietrznej niedaleko wenezuelskiego wybrzeża, aby dzięki temu zdobyć dane wywiadowcze dotyczące sytuacji w tym państwie. Jednocześnie Amerykanie nie naruszają jednak wenezuelskich granic, ponieważ chcą rzekomo zaatakować jedynie po uderzeniu w swoje aktywa na terenie Wenezueli.

Wczoraj do Bogoty udał się natomiast wspomniany Pence. Amerykański wiceprezydent spotkał się w stolicy Kolumbii z Guaido, aby porozmawiać na temat obecnej sytuacji w Wenezueli. Jednocześnie Pence podkreślił, że „czas podjąć działania” przeciwko wenezuelskiemu prezydentowi Nicolasowi Maduro, głównie poprzez wdrożenie nowych sankcji uderzających w jego kraj. Ponadto zapewnił on lidera wenezuelskiej opozycji o „stuprocentowym poparciu” dla jego osoby ze strony prezydenta Donalda Trumpa.

Wenezuelskie władze obawiają się więc amerykańskiej interwencji, dlatego kilka dni temu Caracas oficjalnie zerwało stosunki dyplomatyczne z Bogotą, a także zamknęło granice z Kolumbią i Brazylią. Ponadto na granicach z tymi dwoma państwami wzmocniono obecność wenezuelskiego wojska, ponieważ zwolennicy opozycji domagają się wpuszczenia rzekomej pomocy humanitarnej dostarczanej przez sąsiednie państwa.

Na podstawie: cnn.com, breitbart.com, ultimasnoticias.com.ve.Źródło: Wolna Polska – Wiadomości


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Ostatnio zmieniany Środa, 27 luty 2019 09:48
alexjones.pl Informacje ze świata Amerykanie przygotowują teren pod inwazję na Wenezuelę ?
Unable to open file!