Wydrukuj tę stronę
Kategoria: Informacje ze świata   Poniedziałek, 11 marzec 2019 08:08 Autor: Andreas

Trump oskarża Demokratów o „antysemityzm”

Trump oskarża Demokratów o „antysemityzm” DonkeyHotey/Flickr/CC BY 2.0 (4)

Zdaniem amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa, Partia Demokratyczna stała się ugrupowaniem anty-izraelskim i „antysemickim”, bo nie odcięła się od słów swojej muzułmańskiej parlamentarzystki, Ilhan Omar. W ostatnim czasie zaczęła ona bowiem podnosić temat izraelskiego lobby w Stanach Zjednoczonych, które jej zdaniem przekupuje tamtejszych polityków w celu wpływania na ich politykę.

Urodzona w Somalii kongresmenka na początku lutego zaczęła krytykować pro-izraelskie lobby wewnątrz amerykańskiej polityki. Jej zdaniem wielu kongresmenów i senatorów jednoznacznie popiera Izrael i czuje wobec niego większą lojalność niż wobec własnej ojczyzny, ponieważ otrzymują oni poważne wsparcie od przedstawicieli środowisk żydowskich. Uwagi Omar związane były z nagłośnieniem jej wpisu w mediach społecznościowych z 2012 roku, kiedy oskarżała Izrael o „zahipnotyzowanie całego świata”.

Poglądy członkini Demokratyczno-Farmersko-Robotniczej Partii Minnesoty, czyli ugrupowania stowarzyszonego z ogólnokrajową Partią Demokratyczną, nie spodobały się zwłaszcza politykom Partii Republikańskiej. Z tego powodu Izba Reprezentantów, nie wymieniając jednak Omar z nazwiska, postanowiła w swojej rezolucji potępić „antysemityzm”, chociaż dzięki interwencji Demokratów w dokumencie znalazły się zapisy dotyczące także prześladowań innych mniejszości.

To nie spodobało się jednak Republikanom, którzy zaczęli krytykować Demokratów właśnie z pro-izraelskich pozycji. Trump stwierdził wręcz, że stali się oni ugrupowaniem anty-izraelskim i „antysemickim”, natomiast sam kształt wspomnianej rezolucji jest według niego „hańbą”.

Na podstawie: breitbart.com, timesofisrael.com.

 


Źródło: AUTONOM.PL 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 11 marzec 2019 10:20